archive29 Tetor, 2019 - 13:36

Lajme

Ky është nënoficeri i lartë i FSK-së që ndërroi jetë pas ushtrimeve

Nënoficeri i lartë i FSK’së, Baki Ejupi, ka vdekur sot pas testimeve fizike. 45-vjeçari nga Podujeva dyshohet të ketë vdekur nga sulmi në zemër Vdekjen e Ejupit e ka konfirmuar për Express zëdhënësi për informim i Ministrisë së Mbrojtjes, Ibrahim Shala. Mund të konfirmojmë vdekjen e nënoficerit”, ka thënë Shala....
Lajme

Banka Monego, “fajde e legalizuar”, në Kosovë

Institucionet mikrofinanciare janë shndërruar në biznese të mira në Kosovë. Një nga to është edhe banka “Monego”, e cila operon për më shumë se një vit në Kosovë. Mënyra se si funksionon “Monego”, jep përshtypjen se fenomeni i fajdes është legalizuar në Kosovë. Indeksonline ka siguruar SMS se si Monego...
Fun

Nuk do ta besoni kur ta kuptoni kush është ky ish-deputet kosovar

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga PSD, Fisnik Ismaili, ka pësuar ndryshime të mëdha ndër vite Ismaili, që njihet për obeliskun “Newborn” të 17 shkurtit, dikur e një kohë, kishte flokë të gjata e peshë më të madhe. Në një foto që qarkullon në rrjetet sociale, ish-deputeti, duket me flokë...
Lajme

Buzhala e Haxhiu përplasen ashpër për Albin Kurtin dhe Edi Ramën

Analistët Baton Haxhiu dhe Berat Buzhala janë përplasur në një debat në Shqipëri për Edi Ramën dhe Albin Kurtit. Haxhiu ka thënë se Kurti s’mund të krahasohet me Ramën, ndërsa Buzhala thotë se Kurti e turpëron Ramën që, sipas tij, është kryeministër i një pakice. Buzhala ka thënë në emisionin...
1 2 3 4
Page 3 of 4