archive29 Tetor, 2019 - 18:08

Lajme

Peshkatarët tmerrohen në Durrës, kapin diçka të çuditshme në det

Prania e peshkaqenëve në ujërat e Adriatikut po kthehet në një dukuri normale. Natën e shkuar një tjetër peshkaqen me peshë afro gjysmë toni, është kapur nga peshkatarët durrsakë të peshkarexhës “Çelepia”. Specia e rrallë për ujërat tona që sipas peshkatarëve është peshkaqen i bardhë u kap në një thellësi...
Sporti

Zyrtare: UEFA dënon kombëtaren që është në grup me Kosovën

UEFA konfirmoi se kontrolli, etika dhe organi i tij disiplinor kishin zgjedhur të shqiptojnë një ndalim të tifozëve në stadium për dy ndeshje, duke urdhëruar Unionin e Futbollit në Bullgari të paguajë një gjobë prej 75,000 €. UEFA e ka dënuar kombëtaren e Bullgarisë që t’i luajë dy ndeshje pa...
Lajme

Humanisti dhe veprimtari i PDK’së në Ferizaj, sulmohet nga aktivistët e VV’së

Jakup Sabedini, humanisti dhe veprimtari i PDK-së në Ferizaj, është sulmuar nga aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje. Kështu thuhet në një reagim nga dega e PDK-së në Ferizaj. “Dhuna është e papranueshme kudo që ndodh e ndaj kujtdo që ndodh! Fatkeqësisht, të shtunën, aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje! në Ferizaj, sulmuan aktivistin...
Lajme

“Për kaq vota NISMA nuk e kalon pragun”

Fati i koalicionit Nisma – AKR – PD ka mbetur peng i rezultatit të zgjedhjeve të 6 tetorit. Edhe pse nga ky koalicion po deklarojnë se qëndrojnë mbi pragun zgjedhor, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk ka publikuar kurrfarë rezultati që konfirmon një gjë të tillë. Madje ende nuk ka ndonjë...
Lajme

Franca jep lajmin e keq për kosovarët: S’ka liberalizim të vizave deri sa të përmbushën të gjitha kushtet

Gjasat që liberalizimi i vizave të jetë dhuratë për Kosovën në prag të Krishtlindjeve janë inekzistente. Përveç Gjermanisë, duket se askush tjetër prej shteteve anëtare të Bashkimit Evropian nuk mendon se kosovarëve duhet t’u hiqet regjimi i vizave brenda një kohe të shkurtër, derisa Republika e Kosovës të përmbushë kushtin...
Lajme

Zjarr i madh tek lagjja e spitalit në Prishtinë

Një truall në “Rrugën C”, në Prishtinë është përfshirë nga zjarri. Para pak çastesh një truall në “Rrugën C” në Prishtinë është përfshirë nga zjarri. Lexues të lajmi.net kanë dërguar këto pamje nga vendi i ngjarjes mirëpo, nuk dihet për detaje të tjera. Lajmi.net pas pak do t’ju informoj me...
1 2 3 4
Page 2 of 4