archive29 Tetor, 2019 - 23:49

Lajme

“Na kemi shpresu që PSD i mbledh votat, ata kanë shpresu te ne”

Kryetari i AAK-së dhe njëherazi kryeministër në detyrë, Ramush Haradinaj ka thënë se Aleanca ka fituar rritje në zgjedhjet e 6 tetorit, e cila ka marrë 100 mijë vota. “Jemi shumë falënderues votuesve pasi asnjëherë s’kemi pas këtë rezultat për koalicion AAK-PSD”, ka thënë ai në Pressing. Ai tha se...
Lajme

Kurti jep një paralajmërim për mjekët

Kryeministri në ardhje i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se mjekët, të cilët kanë marrëdhënie pune në spitale private dhe publike njëkohësisht, duhet të zgjedhin ndërmjet njërës punë. Në një intervistë për emisionin “New Bugajski Hour” në Radio Televizionin e Kosovës, Kurti ka thënë se qeverisja e ardhshme e Kosovës...
ShowBiz

A është kjo balada më e mirë vjeshtore?

Është kënga e saj e parë por kjo nuk do të thotë se ajo të mos jetë kënga më e mirë e saj Mbresa është emri më i ri i skenës kosovare. Ajo ka lansuar sot këngën “Jo më” një baladë kjo tepër interesante dhe ndryshe. Mbresa e interpreton atë...
Lajme

A po përballet Kosova me krizë të ujit?

Banorët e Gjilanit rrezikojnë të mbesin pa ujë, pasi pjesa më e madhe e Liqenit të Përlepnicës është tharë krejtësisht. Kryeshefi ekzekutiv i “Hidromorava”, Muhamet Suliqi, ka treguar se aktualisht niveli i ujit në këtë liqen ka rënë për 21 metra. “Momentalisht, nivelin e ujit te penda e kemi 8.85...
1 2 3 4
Page 1 of 4