archive28 Tetor, 2019 - 23:00

Lajme

Këta janë deputetët e zgjedhur të LDK’së

Kandidatët e LDK-së që i kanë marrë votat e mjaftueshme për t’u bërë deputetë tashmë janë publikuar. Kandidatja për kryeministër nga LDK, Vjosa Osmani, e cila ishte edhe bartëse e Listës, ka numrin më të madh të votave me mbi 175 mijë vota.Sipas listës që e ka siguruar Gazeta Blic...
Interesante

Askush nuk e di arsyen, liqeni brenda natës mbyti 1,700 njerëz

Gjatë natës së 21 gushtit 1986, fshatarët që banonin pranë liqenit afrikan Nyos dëgjuan bubullima të pazakonta… Për afro 400 vjet, rreth vullkanit Nyos në Kamerun veriperëndimor, përgjatë kufirit me Nigerinë, shumë mite kanë qarkulluar sesi jetojnë shpirtrat e këqij në të. Ajo që ndodhi dëshmoi se kishte paralajmërime të...
Lajme

Takimi LDK-VV zgjati tri orë, mësohet se çfarë kanë biseduar

Ka përfunduar takimi rreth tri orësh i grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Pas takimit për media është prononcuar Glauk Konjufca nga VV, i cili tha se kanë biseduar rreth programit për ekonominë ku janë dakorduar në rreth 90 për qind të këtij programi me LDK-në....
Lajme

Fjalia emocionuese që Avni Dehari ia shkroi në mural Astritit

Babai i Astrit Deharit, Avni Dehari, e ka shkruar një fjali emocionuese për djalin e tyre, në emër të tij, të bashkëshortes së tij, Xhemiles dhe të gruas së Astritit, Artës. Familja e ish-aktivistit të Vetëvednosjes, Astrit Dehari, i cili vdiq me 5 nëntor 2016 në Qendren e Paraburgimit në...
1 2 3 5
Page 1 of 5