archive27 Tetor, 2019 - 21:12

Interesante

Këto janë 7 ëndrrat që shihni më së shpeshti

A kanë ëndrrat një kuptim më të thellë ? Një numër i befasishëm i njerëzve besojnë se përgjigjja e kësaj pyetje është po. Sipas një sondazhi të realizuar nga “Newsweek” , 43 për qind e amerikanëve besojnë se ëndrrat zbulojnë dëshirat dhe dëshirat e pavetëdijshme. Ja 7 ëndrrat më të...
Lajme

Ja kur bie bora e parë në Kosovë

Tashmë në Kosovë kanë filluar të bien temperaturat dhe Kosova po afrohet drejt stinës së ftohtë asaj të dimrit. Meteorologët paralajmërojnë se bora e parë në Kosovë do të vie në gjysmën e dytë të muajit tetor, ku edhe fillojnë të bien grimcat e para të dëborës. Ndërsa fundjava dhe...
Lajme

Ja sa vota mori mbesa e Hashim Thaçit në këto zgjedhje

Ish-deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Evgjeni Thaçi – Dragusha, do të jetë pjesë e legjislaturës së shtatë në Kuvendin e Kosovës. Ajo, mësohet se në këto zgjedhje ka marrë 8 mijë e 333 vota gjë që ia mundësojnë një ulëse në Kuvend. E mbesa e Presidentit Thaçi në zgjedhjet...
Lajme

Albin Kurti i kërkon Edi Ramës heqjen e taksës në Rrugën e Kombit

Heqja e tarifës së Rrugës së Kombit është një nga temat për të cilat është diskutuar mes kryeministrit të ardhshëm të Kosovës Albin Kurti dhe kryeministrit të Shqipërisë mbrëmjen e 25 tetorit 2019. Në një intervistë ekskluzive për Ora News, kryeministri i ardhshëm i Kosovës Albin Kurti zbardhi detaje nga...
Lajme

Bajrush Morina: Edhe Kuvendi ka lezet, pa Xhavit Halitin deputet!

Zgjedhjet e 6 Tetorit kanë pastruar skenën politike jo vetëm prej disa partive politike por edhe prej disa deputetëve “të vjetër” të cilët prej themelimit të Kuvendit kanë qenë pjesë e legjislaturave të Kosovës. Sipas të dhënave preliminare, një prej deputetëve me stazhin më të madh në Kuvendin e Kosovës,...
Lajme

Këto janë gratë e PDK’së që bëhen deputete

Eliza Hoxha, Ariana Musliu-Shoshi, Evgjeni Thaçi-Dragusha, Ganimete Musliu, Blerta Deliu, Besa Ismaili, Filloretë Zejnullahu dhe Valdete Idrizi do të jenë deputete të PDK’së në Legjislaturën e VII. Këngëtarja Eliza Hoxha ka arritur sukses dhe është bërë deputete. S’e ka pasur fatin e kolegeve të saj nëpër parti tjera që kanë...
Lajme

Donald Trump e konfirmon vdekjen e liderit të ISIS’it

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump, përmes një konference për media ka konfirmuar se është vrarë lideri i ISIS-it Abu Bakr al-Baghdadi. Trump tha se ai është vrarë nga një aksion që është organizuar mirë nga forcat speciale amerikane në Siri. Ky aksion u organizua me ndihmën...
Lajme

Shembje dheu në Prishtinë

Një rrëshqitje dheu ka ndodhur skaj trotuarit të rrugës “Sami Plakolli” në Prishtinë. Punëkryesi që po kryen ndërtime në atë pjesë, nuk ka ndërtuar murin mbrojtës. Si rrjedhojë, Inspektori nga Sektori i Ndërtimit në Komunën e Prishtinës e ka dënuar kompaninë me 500 euro gjobë, shkruan Gazeta Sinjali. “Sot jemi...
Lajme

Kurti: Paqja është punë e vështirë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, në ditën e fundit të Samitit për Paqe të Evropës Juglindore ka thënë se paqja është punë e vështirë. Kurti përmes rrjetit social Twitter, ka thënë se nuk mjafton që vetëm të dëshirohet paqja, pasi që nuk është asnjëherë e mjaftueshme për t’u arritur....
1 2
Page 1 of 2