archive26 Tetor, 2019 - 04:14

Lajme

Merr fund misteri/Flokët ‘tas’ të Zuckerberg paskan domethënie më të thellë se ç’duket

Duket se është sezoni i prerjeve “shqetësuese” të flokëve. Mark Zuckerberg u mbyt nga pyetjet mbrëmë për shumë gjëra, ndërsa dëshmoi para Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA për nisjen e diskutueshme të projektit të kriptocurrency të Facebook, Libra. Ndërsa interneti duartrokiste në mënyrë kolektive Alexandria Ocasio Cortez për pyetjet e...
Shkencë

“Njeriu s’e ka prejardhjen nga majmuni” – Miliarderi norvegjez investon për rrëzimin e teorisë së Darvinit

Investitori dhe pronari i anijeve, Einar Rasmussen, një nga burrat më të pasur të Norvegjisë, nuk beson se njerëzit e kanë prejardhjen nga majmunët dhe dëshiron që nxënësit e shkollave norvegjeze të ndajnë pikëpamjet e tij. Multibiliilieri norvegjez, Einar John Rasmussen, ka kontribuar 15 milionë korona norvegjeze (1.65 milionë dollarë)...
ShowBiz

Rikthehet “Çka ka Shpija“

Një ndër serialet më të ndjekura dhe më të pëlqyera në vend ‘Çka ka Shpija’ po rikthehet me një sezon të ri. Seriali i cili për 5 sezone ka shënuar sukses dhe shikueshmëri të madhe, tashmë ka publikuar promon paralajmërues të sezoni të 6-të me radhës. Natyrisht, seriali rikthehet me...
ShowBiz

Remzie Osmani jep lajmin e mirë: Do të bëhem gjyshe

Këngëtarja e njohur nga Kosova, Remzie Osmani ishte e ftuara e kësaj jave në emisionin “Lart e Poshtë” me Eraldo Rexhon, bashkë me vëllain e saj, Nexhat Osmani. Në një bisedë me nota humori me gazetarin Andi Vrapi, Remzia ka dhënë shumë detaje nga karriera e saj dhe nga jeta...
ShowBiz

Enca shtrihet dhe çon këmbët pranë kullës “Eiffel”

Enca Haxhia ka provokuar keq nga Parisi. Enca Haxhia ka udhëtuar për pushime në Paris, nga ku nuk po i kursen fotografitë për fansat e saj, shkruan lajmi.net. Së fundi, ajo postoi një imazh, në të cilin erdhi tejet tërheqëse me këmbë të ngritura lart teksa pozoi pranë kullër “Eiffel”....
Lajme

50 mijë persona evakuohen nga zjarret në Kaliforni

Rreth 50 mijë persona kanë marrë urdhër të evakuohen nga banesat e tyre që ndodhen në veri të Los Anxhelesit, një zonë e prekur nga zjarret, që janë favorizuar nga erërat e forta, sipas forcave të zjarrfikësve. Flakët kanë përfshirë brenda disa orëve rreth 2 000 hektarë tokë dhe kërcënojnë...
Lajme

Bekë Berisha: Albin Kurti e ka shpallur veten si më i mençuri në Kosovë, edhe nëna ime lexon libra tërë ditën

Kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bekë Berisha, ka folur për Albin Kurtin, kandidat për kryeministër të Kosovës që vjen nga radhët e partisë fituese të zgjedhjeve, Lëvizjes Vetëvendosje. Berisha ka thënë në emisionin “DPT Te Fidani”, në televizionin T7, se...
Lajme

Edi Rama flet pas takimit me Albin Kurtin

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka dhënë disa detaje për takimin disaorësh që zhvilloi me liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurtin. Rama përmes facebook ka shkruar se me Kurtin diskutuan tema të shumta bashkëpunimi, njofton Klan Kosova. ‘’Në mes të një bashkëbisedimi të gjatë prej disa orësh me Albinin, ku hapëm...
1 2 3 4
Page 4 of 4