archive26 Tetor, 2019 - 18:46

Lajme

Ish-presidentja e Kosovës shkëlqen edhe në rozë

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, sot ka marrë pjesë në ecjen tradicionale kundër kancerit të gjirit në Prishtinë, shkruan Indeksonline. E veshur në “rozë”, ajo po dukej mjaft bukur, duke bërë që e tërë vëmendja të jetë tek ajo. Ajo përmes një postimi tha se numri i të prekurve nga...
Lajme

Daçiqi thotë se pavarësia e Kosovës “ka vdekur”

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq, ka thënë sot se s’mund të flasë më për tërheqje njohjesh sepse, sipas tij, “atyre në Kosovë po iu bie të fikët nga kjo”, dhe ka shtuar se pavarësia e Kosovës është e vdekur në letër. “Nuk bëj shaka, me të vërtet...
Interesante

24 vjeçari bëhet miliarder brenda natës

A keni ëndërruar ndonjëherë të bëheni i pasur brenda natës? Kjo ndodhi me një person në Azi, megjithëse u ndihmua nga prindërit e tij, transmeton Klan Kosova. Sipas një deklarate të lëshuar nga Sino Biophaceutike, prindërit e 24 vjeçarit Eric Tse, përmes një serie transferimesh më 22 tetor, i dhanë...
Lajme

A e kaloi pragun NISMA Socialdemokrate?

Partia e Fatmir Limajt, Nisma Social Demokrate ka thirrur një konferencë pasditen e sotme për gazetarë. “Ju njoftojmë se NISMA Socialdemokrate sot mbanë konferencë për medie. Konferenca mbahet në ora 15:00 në Selinë Qendrore në Prishtinë”, thuhet në njoftimin e kësaj partie. Ndryshe, në bazë të numërimit të votave me...
Lajme

Fjalimi i presidentit Thaçi para syve të Albin Kurtit në Tiranë

Presidenti Hashim Thaçi ka kërkuar anëtarësim në BE për gjithë vendet e Ballkanit. Ka thënë se skena politike e Kosovës është e gatshme të vazhdojë bisedimet me Serbinë në ndërmjetësim të SHBA-së dhe BE’së për marrëveshje gjithëpërfshirëse. Shefi i Shtetit, Hashim Thaçi, ka thënë se para 20 viteve ka përfunduar...
Lajme

Carla del Ponte: Erdogani duhet të akuzohet për krime lufte në Siri

Ish-prokurorja dhe ish-hetuesja e Kombeve të Bashkuara, Carla del Ponte, ka thënë gjatë një interviste se presidenti turk, Rexhep Erdogan, duhet të ndiqet penalisht dhe të akuzohet për krime lufte gjatë ofensivës ushtarake në Siri. Del Ponte, e cila dikur ishte anëtare e Komisionit të Kombeve të Bashkuara për Hetime...
1 2 3 4
Page 2 of 4