archive26 Tetor, 2019 - 23:25

Lajme

Albin Kurti: E di se shumëkush e do vrasjen time

Gazetari Andi Bushati që është ndër tre-katër gazetarët që ka pirë një gotë vere me Albin Kurtin në Tiranë, kështu pak- a – shumë e ka titulluar edhe shkrimin e tij: Një gotë verë për të hyrë në botën e Albin Kurtit. Gazetari Bushati, ka dhënë detaje nga kjo ndejë...
ShowBiz

Befason Kida: Nuk kam bërë kurrë seks

Kida është vënë në siklet derisa është pyetur troç për jetën e saj personale. Kida është një ndër këngëtaret që e ka fituar suksesin shumë shpejt. Këngët i saj janë kthyer në hite menjëherë. E ftuar pasditen e sotme në ‘Pop Culture’, Kida ka dhënë një intervistë për Kelvi Kadillin,...
Lajme

Kurti: Thaçi duhet të jap dorëheqje

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e partisë që doli e para në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, Lëvizjes Vetëvendosje, i ka bërë thirrje presidentit të vendit, Hashim Thaçi, që të japë dorëheqje nga posti që e mban. Albin Kurti ka thënë se “Thaçi do të bënte...
Lajme

Qosja: Ndaleni vajtimin pse Handkes iu dha Nobeli, edhe Ibrahim Rugova ka kërkuar ndaljen e bombardimeve

Teoricieni i letërsisë dhe shkrimtari Rexhep Qosja në një shkrim të gjatë ka kritikuar të gjithë ata që reaguan pse çmimi Nobel iu dha shkrimtarit Peter Handke. Pavarësisht se kundër përzgjedhjes së Nobelit reaguan nga mbarë bota, përfshirë shkrimtarë botërorë, media dhe persona publikë me influencë në shkallë ndërkombëtare, pastaj...
ShowBiz

Arta Bajrami thotë se është diva e muzikës shqiptare

Arta Bajrami është njëra ndër këngëtaret më të përfolura shqiptare. Së fundmi këngëtarja ka thënë se ajo është diva e muzikës shqiptare, transmeton Gazeta Sinjali. Këtë ajo tha duke mos hezituar në pyetjen se a ka diva muzika shqipe? “Vetëm një mbretëreshë është. Arta”, u shpreh ajo në një intervistë...
1 2 3 4
Page 1 of 4