archive25 Tetor, 2019 - 04:22

Lajme

Prisnin 8 deputetë: Limaj zbulon se kush ia prishi matematikat Nismës

Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj, është rikthyer në televizion pas publikimit të rezultateve të zgjedhjeve. Limaj, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se në bazë të gjitha sondazheve dhe parashikimeve NISMA Socialdemokrate ka pritur 8 e më shumë deputetë. “Por këto zgjedhje kanë pasur...
Lajme

Kurti: Lista Serbe nuk do të përfshihet në qeveri

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje ka thënë se nuk është obligim kushtetues që Lista Serbe të jetë në qeveri, por ministër serb do të ketë. “Nuk ka obligim kushtetues që ta kemi në koalicion Listën Serbe, por jemi të vetëdijshëm që duhet ta kemi së paku një ministër nga komuniteti serb...
Op/Ed

Ata e kanë vendin në burg…

Shkruan: Bardhyl Mahmuti Raporti i Institutit të Mjekësisë Ligjore të Lozanës në Zvicër hodhi poshtë pretendimin e të gjithë atyre që ishin të përfshirë në fshehjen e vrasjes së Astrit Deharit duke e prezantuar si “vetë vrasje”. Gjetja e ADN-së së një personi tjetër të përfshirë në këtë krim dhe...
1 3 4 5
Page 5 of 5