archive25 Tetor, 2019 - 15:33

Lajme

PZAP i jep goditje të fuqishme Nismës

Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa – PZAP, në seancën e mbajtur më datë 25.10.2019, ka shqyrtuar ankesën: Anr.378/2019, e paraqitur nga subjektit politik Koalicioni NISMA-AKR-PD, të datës 24.10.2019, me të cilën kanë kërkuar nga PZAP-i që të aprovoj ankesën e këtij subjekti dhe te Urdhërohet KQZ-ja, që të anuloj...
Interesante

Shpikja e thjeshtë që i bëri dy motrat milionere

Bianca dhe Bridget Roccisano janë dy motra që kanë krijuar një shpikje të veçantë që tani ka nisur t’u japë me miliona euro fitime. Prej shumë vitesh, vajzat donin të gjenin një mënyrë që të mbanin sutjena të cilave nuk u dukeshin rripat në shpinë dhe as në supe. Kështu, ato...
Lajme

Markon e thotë shkurt: ja pse më pengon shamia e grave në Francë

Presidenti francez Emmanuel Macron ka treguar arsyet pse qëndron kategorikisht kundër mbajtjes së shamisë së grave myslimane në Francë. Në një vizitë që bëri në ishujt ekstra-territorial, ai tha se mbajtja e shamive te shërbyesit publik dhe në shkolla është çështje e tij pasi lodhet me laicizmin. “Shamia në rrugë...
Lajme

Kutitë që e morën në “qafë” NISMA-n

Votat nga Serbia po dalin të jenë “mollë sherri” që Nisma e Fatmir Limajt mos ta kalojë pragun zgjedhor. Kësisoj, afro 5 mijë vota Beogradi zyrtar, përmes Zyrës ndërlidhës Kosovë- Serbi Dejab Pavicevic dhe një tjetër zyrtar serb i njohur si Predrag Nikoliq, me 4 tetor i kishin dorëzuar në...
Lajme

E kërcënoi me gjykatë, Ramush Haradinaj i reagon Edi Ramës

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka reaguar pasi shefi i ekzekutivit shqiptar, Edi Rama, njoftoi se do të ngrejë një padi ndaj tij për deklaratën e bërë pak ditë më parë, ku shprehej se së bashku me presidentët Hashim Thaçi dhe  Aleksandër Vuçiç, Rama do të ndante 10 miliardë euro në...
Fun

Nusja shqiptare emocionon të gjithë me veprimin e saj

Zakonisht dasma konsiderohet të jetë dita më e lumturë e jetës, por në rrethana të ndryshme, për dikë emocionet mund të jenë të përziera. Kështu në një dasëm shqiptare, nusja në një moment ka vrapuar në drejtim të xhaxhait të saj, të cilit i ka dhën një përqafim dhe më...
Lajme

Lista Serbe vendos se a do të bëhet pjesë e qeverisë Kurti!

Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtic është takuar me senatorin amerikan Ron Johnson. Në njoftimin e Listës Serbe thuhet se veç tjerash u diskutua edhe për dialogun Kosovë-Serbi.“Takimi me senatorin Ron Johnson, Nënkryetari i Listës Serbe Dalibor Jevtic vazhdoi vizitën e tij zyrtare në Uashington. Në takimin, të cilin të...
Lajme

Përkthyesi i ekspertizës zvicerane i pranon gabimet: Nuk kam guxuar…!

Përkthyesi i raportit të Astrit Deharit, Ismail Ismaili është deklaruar për Gazetën Sinjali lidhur me kritikat publike të drejtuara ndaj tij, për nivelin e dobët të përkthimit në shqip të raportit për rastin Dehari dhe pasaktësi në interpretim e përmbajtjes krahasuar me versionin origjinal. Nuk kam guxuar të interpretoj! Ai...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5