archive25 Tetor, 2019 - 20:25

Sporti

Ia “humbi topin” komentatorit, pamjet e modeles bëhen hit në internet

Nicole Ferragamo, modele e datëlindjes 1995, u bë protagoniste në sfidën e Championsit mes Juventusit dhe Lokomotivës së Moskës. Ne momentin kur u fokusua nga kamerat e Sky Sportit gjerman, komentatori reagoi duke i thënë regjisë: “Uoh, ndal!”. Videoja në fjalë është bërë menjëherë virale dhe vetë Nicole e ka...
Lajme

Takohen Albin Kurti e Edi Rama

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti është takuar me kryeministrin shqiptar Edi Rama, në Kryeministri. Lajmin e bëjnë me dije mediat në Shqipëri. Kurti gjatë ditës së sotme ka konfirmuar se do të udhëtojë për në Tiranë, për të marrë pjesë në një konferencë,...
Lajme

Foto e rrallë e Ibrahim Rugovës i qeshur pranë Albin Kurtit

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova dhe lideri i VV-së, Albin Kurti, dikur njiheshin për afërsinë në idealin dhe luftën kundër Serbisë Në një fotografi që qarkullon në rrjetet sociale, shihet ish-presidenti Rugova, Xhemajl Mustafa, këshilltar për informim i Presidentit dhe Albin Kurti, Bujar Dugolli, e Driton Lajqit dhe një person...
Interesante

Po habit të gjithë, ky liqen ngjyrë rozë ndodhet në Shqipëri

Me siguri e keni vënë re se disa nga videoklipet e fundit të këngëtarëve shqiptarë janë xhiruar në një liqen mahnitës ngjyrë rozë. Ishte Poni në fillim që xhiroi videoklipin e saj “Njësoj” në këtë liqen rozë. Më pas fashionistja Odeta Banushaj realizoi një set fotografik në këtë liqen. Ndërsa...
ShowBiz

Rita Ora në Beograd, irritohen serbët: Nuk duhet lejuar

Serbët e quajnë skandaloze faktin se nëpër tabelat reklamuese të Beogradit shfaqet këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora duke promovuar një markë perëndimore stolish të çmuara. “Skandaloze! Shqiptarja Rita Ora i qesh Beogradit në fytyrë! Këngëtarja e preferuar e Haradinaj dhe Thaçit në pankartat e kryeqytetit!”, kështu shkruan media...
Fun

Tallet drenicaku: Ka blerë aeroplan, shet Golfin

Një person nga Skenderaj ka bërë një shpallje për shitjen e veturës së tij Golf 4, po ajo që bie në sy dhe duket shumë qesharake është një aeroplan në oborrin që nuk dihet nëse është i tij, apo veç e ka publikuar foton për të bërë shaka. Drenicasi ka...
Lajme

Ky ishte fjalimi rrënqethës i Vjosa Osmanit për Astrit Deharin

Kuvendi i Kosovës në vitin 2016 mbajti një seancë të jashtëzakonshme parlamentare për vdekjen e Astrit Deharit në qendrën e paraburgimi në Prizren. Lidhur me këtë ish-deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani , e cila në zgjedhjet e fundit ka qenë kandidate për kryeministre të Kosovës nga LDK-ja ka thënë se,...
1 2 3 4 5
Page 2 of 5