archive25 Tetor, 2019 - 23:06

Lajme

Katër skenarët për zgjidhjen e çështjes së Kosovës

Ish-diplomati dhe studiues i Ballkanit në Forumin Gjeopolitik të Kembrixhit, Timothy Les ka përmendur katër skenarë të mundshëm për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. I pari sipas tij, është skenari i arritjes së një marrëveshjeje Prishtinë-Beograd, e nxitur nga interesat e tyre për ta zgjidhur më në fund statusin e...
Lajme

Haki Abazi flet sërish për konfliktin fizike me Dardan Molliqajn

Kandidati për deputet nga radhët e Vetëvendosjes, Haki Abazi, i ftuar në Pressing ka folur rreth incidentit që ndodhi me Dardan Molliqajn pas debatit gjatë kohës së fushatës për zgjedhjet e 6 tetorit. “Unë kam marrë përgjegjësinë për atë që ka ndodhur, por jo ta torturoj publikun. Jam tërhequr nga...
ShowBiz

Rita i kthehet pozave të nxehta, shfaqet provokative

Përkundër angazhimit të madh në karrierën profesionale, këngëtarja e famshme, Rita Ora, gjen kohë edhe për të pushuar. Ylli shqiptar i muzikës pop i ka shfrytëzuar edhe udhëtimet e saja për koncerte, ashtu që në kohën e lirë i ka vizituar plazhet e qyteteve ku ka qëndruar. Ndërsa në profilet...
Lajme

Tri orë në takim – këto janë detajet për takimin Rama-Kurti

Janë bërë gati tre orë që kur lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, është në takim në Kryeministri të Shqipërisë me kryeministrin Edi Rama. Takimi ka filluar Rreth orës 18:20 dhe ende nuk ka ndonjë deklaratë nga pretendenti për shef ekzekutivit në Kosovë, Albin Kurti, e as nga kryeministri Rama. Takimi...
Lajme

A do të arrihet marrëveshja Kosovë Serbi në vitin 2020?

Kandidatja për kryeministre të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka vlerësuar se në marsin e vitit 2020 nuk pritet të arrihet një marrëveshje përfundimtare me Serbinë, por një marrëveshje për çështje specifike. Sipas saj, pranvera e vitit 2020 nuk është kërkuar nga aleatët perëndimorë për...
Sporti

Genc Pllana, kosovari që nokautoi boksierin amerikan qysh në rundin e parë

Së fundmi, boksieri kosovar Genc Pllana ka mposhtur boksierin amerikan Aleks Lara, raporton Korrespodenti. Boksieri kosovar ka nokautuar kudnërshtarin nga Neë York'u qysh ën rundin e parë. Këtë meç kundër amerikanit Aleks Lara, Genc Pllana e fitoi bindshëm. Më poshtë po ju sjellim momentin kur boksieri kosovar nokauton atë amerikan....
1 2 3 5
Page 1 of 5