archive23 Tetor, 2019 - 11:38

Lajme

Ja cilët personalite e kanë uruar Kurtin për fitoren e Vetëvendosjes

Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti, përmes një statusi ne Facebook, i ka shpërndarë të gjitha letrat dhe urimet që i kanë ardhur me rastin e fitores në zgjedhjet e fubdit. Ja postimi i Kurtit: Gjatë dy javëve të fundit pranova shumë telefonata, mesazhe e letra urimi për rezultatin dhe suksesin...
Lajme

Nasim Haradinaj: Delawie është tani diku duke mbjellur kompira

Përfaqësuesi i veteranëve të UÇK’së, Nasim Haradinaj, është i ftuar në emisionin DPT te Fidani në T7. Haradinaj ndër të tjera në këtë emision ka folur edhe për rolin e ish-ambasadorit amerikan Gregg Delawie në formimin e Gjykatës Speciale si pjesë e gjyqësorit të Kosovës. Kujtojmë se Haradinaj dikur e...
Lajme

9 vjeçari që dyshohet se eleminoi pesë anëtarët e familjes së tij

Një djalë nëntë vjeç është ngarkuar me pesë akuza për privim nga jeta të shkallës së parë, pas vdekjes së pesë anëtarëve të familjes së tij. Në një seancë dëgjimore në Gjykatën e Qarkut në Woodford, SHBA, prokurorët thanë se Kyle Alwood nga Illinois i kishte vënë me qëllim flakën...
Lajme

Haxhiu: Kurti u detyrua të shkojë në stadium për ta parë Kosovën

Kandidati për deputet nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK), Bekim Haxhiu, ka thënë se Albin Kurti nuk ka shkuar me dëshirë të shikojë Kosovën në stadium. Haxhiu, në RTV Dukagjini ka thënë se Albin Kurti ka filluar të ndryshojë nga qëndrimet e tij dhe sipas tij ky ndryshim filloi me...
Lajme

Kongresi Amerikan në mënyrë unanime voton rezolutën për vëllezërit Bytyqi

Kongresi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka votuar sot në mënyrë unanime rezolutën për vëllezërit Bytyqi. Këtë e ka bërë të ditur edhe Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, njofton Klan Kosova. ‘’Para pak minutash Kongresi Amerikan në mënyrë unanime votoi rezolutën për vëllezërit Bytyqi!’’, shkruan ajo. Me...
Lajme

Ish-gazetari i luftës: Gjykata Speciale është turpi i turpit

Nusret Pllana, ish-gazetar i luftës ka folur në emisionin Frontal në T7 për ftesat nga Gjykata Speciale. Pllana po thotë se Gjykata Speciale është turpi i turpit në drejtësinë ndërkombëtare. “Kjo është turpi i turpit, drejtësia ndërkombëtare është degradu deri në atë nivel, Evropa po lunë në mënyrë të dyfishtë....
1 2 3 4
Page 4 of 4