archive23 Tetor, 2019 - 15:17

Lajme

Akademia Ushtarake në SHBA mundësi e mirë për të rinjtë kosovarë

Ministria e Mbrojtjes e Republikës së Kosovës shpalli konkurs për pranimin e kadetëve të FSK-së për studime në Akademinë e Forcave Ajrore dhe Akademinë Ushtarake WEST POINT të SHBA-së. Studimet mbahen në gjuhën angleze dhe zgjasin katër vjet. Drejtori i Zyrës për Marrëdhënie me Publikun në Ministrinë e Mbrojtjes, Ibrahim...
Lajme

28 vjeçarja ndërron jetë pasi goditet nga vetura

Një 28-vjeçare ka ndërruar jetë pas goditjes nga vetura në rrugën Komoran -Carralevë, kanë njoftuar nga policia e Kosovës, shkruan Gazeta Express. Rastin e kanë konfirmuar për Express nga policia e Kosovës, rajoni në Prishtinë. “Sot rreth orës 12:00, në rrugën Komoran – Carralevë , ka ndodhur një aksident trafiku,...
ShowBiz

Leonora Jakupin, kështu nuk e keni parë

Leonora Jakupi po kujdeset për të mbajtur në formë linjat trupore. Leonora Jakupi është njëra nga artistet shqiptare që shquhet për elegancë në çdo paraqitje skenike, krahas kësaj, këngëtarja kujdeset që të jetë çdo herë në top-formë, e për këtë i ndihmon palestra. Ajo ka ndarë me ndjekësit një video,...
Lajme

Prokuroria i ha fjalët për raportin e vdekjes së Astrit Deharit

Të premten, një ditë pasi thirri një konferencë për ta prezantuar zarfin me raportin për vdekjen e Astrit Deharit, kryeprokurori i Prizrenit, Admir Shala kishte refuzuar që t’ia jepte një kopje të tij familjes Dehari. Pas një takimi rreth një orësh me prindërit e Astrit Deharit, Shala kishte dalë para...
Lajme

Ky është serbi i arrestuar për krime lufte në Kosovë!

Policia e Kosovës ka arrestuar dy ditë më parë serbin Nenad Arsic, të dyshuar për krime lufte në Kosovë. Lajmin e kanë konfirmuar për “Gazeta Blic” burime brenda Policisë së Kosovës. Arsic, dyshohet se ka kryer veprën penale “Krime kundër popullatës civile” në qershor të vitit 1999. Me vendim të...
Lajme

Kurti i çel letrat, Zoran Zaev e ka uruar për fitoren, por jo edhe Edi Rama

Raportet ndërmjet kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, vazhdojnë të mbeten të ftohura. Për një gjë të tillë nëpër intervistat e fundit pas fitores në zgjedhjet e 6 tetorit, ka folur vetë Kurti, duke treguar se raportet më Ramën kanë ndryshuar për të keq,...
1 2 3 4
Page 3 of 4