archive23 Tetor, 2019 - 23:51

Lajme

Bëhuni gati/ Nga kjo ditë do të bien temperaturat në Kosovë

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, situatë e ngjashme meteorologjike do të vazhdojë të mbajë edhe gjatë ditëve vijuese. Gjithashtu, sipas njoftimit të IHMK-së, kjo situatë stabile vjen si pasojë e masave anticiklonike të cilat mbeten të stacionuara mbi Gadishullin e Ballkanit, ku për pasojë do të kushtëzojnë mot me diell....
ShowBiz

“Don’t Start Now”, kënga e re e Dua Lipës

Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore Dua Lipa, ka gati projektin e ri muzikor. Kënga titullohet “Don’t Start Now” dhe do të publikohet së shpejti e shoqëruar me videoklip, transmeton Gazeta Sinjali. Këtë e ka bërë të ditur vetë artistja përmes një videoje të publikuar në rrjetin social Intsagram,...
Tech

Instagram vjen me një ndryshim të madh

Rrjeti social Instagram do t’i heq të gjithë filtrat që promovojnë kirurgjinë plastike për shkak të shqetësimeve se mund të dëmtojnë shëndetin mendor të njerëzve. BBC raporton se hulumtimet kanë rekomanduar që filtrat që ndryshojnë fytyrën mund t’i bëjnë njerëzit të ndjehen keq në lidhje me dukjen. Instagrami që është...
Lajme

Familjes Azemi i duhet ndihma e juaj për shërimin e djalit

Me anë të kronikës së mëposhtme do të kuptoni më shumë për një rast në Viti, ku prindërit e një pesëvjeçari janë në hall për të. Ai është i sëmurë, por në Kosovë nuk po i gjejnë dot diagnozën. Kushtet ekonomike po ia pamundësojnë dërgimin jashtë shtetit. https://youtu.be/asDz7YbyhvU...
précis

“Një shtëpi pa grua është si një violinë pa tela”

11 Shprehje të bukura për gruan: “Gratë janë të këndshme të biesh në krahët e tyre, por jo në duart e tyre”. “Gruaja dhe vera e tërheqin burrin nga gjykimi”. “Dobësia e burrit bën forcën e gruas”. “Gruaja qesh kur mundet, dhe qan kur do vetë”. “Gruaja të fal, vetëm...
Lajme

Stuhi të fuqishme godasin Spanjën, pamje të frikshme

Cikloni i fuqishëm i cili po është stacionuar në Mesdheun perëndimor dhe Gadishullin Iberik po shakton shtrëngata të fuqishme të herëpashershme në atë rajon. Natën e kaluar një sistem masiv frontal me rrebeshe të fuqishme shiu me vetëtima dhe bubullimë nga Mesdheu hyri në Spanjën lindore dhe verilindore duke kushtëzuar...
ShowBiz

Ish-Miss Shqipëria e tepron, ja çfarë ka postuar në Instagram

Ish-Missi e ka bërë ‘nxehtë’ me foton e fundit. Ish-Miss Shqipëria, Trejsi Sejdini, e ka marrë vëmendjen me një fotografi të postuar në llogarinë e saj në Instagram. E veshur me të brendshme tanga, ajo duket tejet joshëse në pozën që e ka marrë. “Çfarëdo që bën motër, bëje bukur...
1 2 3 4
Page 1 of 4