archive22 Tetor, 2019 - 14:02

Lajme

Këta janë tre zyrtarët shqiptarë që nuk u lejohet më hyrja në SHBA

Ambasada Amerikane në Tiranë, ka njoftuar se të gjithë zyrtarët shqipiptarë të dyshuar për korrupsion, do të ndalohen të hyjnë përgjithmonë në SHBA shkruan Gazeta Blic. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Ambasada njofton se përveç individëve në fjalë do t’u ndalohet hyrje edhe familjarëve të tyre.Në postimin e...
ShowBiz

Anxhelina vesh fustanin pa të brendshme, ‘djeg’ rrjetin

Anxhelina Hadërgjonaj është shumë aktive në rrjete sociale, në të cilat nuk i kursen paraqitjet joshëse, shkruan lajmi.net. Së fundi, ajo pozoi në shtrat e veshur me një fustan elegant, të hapur shumë tek këmba, e që dukej shumë provokuese. Në shikim të parë duket se Anxhelina e kishte veshur...
Lajme

Thaçi në vitin 1999 në një televizion zviceran, duke folur gjermanisht

Një video e rrallë është publikuar në Youtube. Ish kryeministri I Kosovës, Hashim Thaçi dëgjohet teksa flet gjuhën gjermane në lidhje të drejtpërdrejtë telefonike me gazetarin gjerman. Në linjen direkte telefonike me gazetarin e televizionit gjerman ZDF, ai raporton për gjendjen e vitit 1999 në Kosovë, ku forcat e UÇK-së...
Fun

A mund t’a dalloni kafshën e rrezikshme shumë pranë fëmijëve?

Dy fëmijë ishin vetëm pak centimetra larg vdekjes. Ata po shëtisnin në një shteg përmes një pylli në Australi. Vajza dhe djali ishin duke luajtur pranë shtëpisë së tyre në Eskdale, Victoria. Nëna e tyre Alanna iu bëri një foto nga pas duke menduar se ishte një pamje shumë e...
Lajme

Ish-rektori i Universitetit të Prishtinës ftohet nga Gjykata Speciale

Ish-rektori i UP-së, Ibrahim Gashi, që ishte pjesë e UÇK-së është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale në cilësinë e dëshmitarit. Këtë e ka bërë të ditur vetë ai përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook. Ai ka thënë se do t’i përgjigjet pozitivisht kësaj ftese duke besuar në luftën...
Lajme

Ish këshilltari i Mustafës ironizon keq me Vetëvendosjen!

Faton Abdullahu, ish-këshilltar i Isa Mustafës, thotë se Lëvizja Vetëvendosje dialogun me komunitetin serb nga “posht lartë”, dëshiron tua shes shqiptarëve të Kosovës si diçka parimore dhe e drejtë dhe se nuk e ka hallin hiç te serbët e Kosovës. Sipas tij për dialogun me serbët e Kosovës VV ka...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5