archive22 Tetor, 2019 - 17:33

Lajme

Sylë Tahirsylaj ka një paralajmërim për ndryshimin e motit

Vera e gjatë e këtij viti pritet të përfundojë në fund të kësaj jave. Kështu parlajmëron eksperti i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj. “Temperaturat e larta në vendin tonë do të mbizotërojnë deri në fund të kësaj jave. Pastaj pritet ulje e temperaturave, priten edhe riga të dobta shiu”, tha Tahirsylaj për...
Lajme

Hajnat shqiptar vjedhin shtëpinë e Zinedine Zidane, ja çfarë vodhën!

Policia e Spanjës, në bashkëpunim me Policinë e Shqipërisë dhe EUROPOL-in, ka arritur t’i arrestojë katër shqiptarë, pjesë e një bande, të cilët vidhnin banesat e lojtarëve të Real Madridit dhe Atletico Madridit. Policia ka arritur t’i prangosë katër shqiptarë dhe një spanjoll. Shqiptarët kishin arritur ta vidhnin edhe një...
Lajme

Flet dëshmitari që gjeti telefonin e të ndjerit

Të shtunën e 12 tetorit ishte larguar nga shtëpia e tij në fshatin Gadime e Ulët e Lipjanit. 24-vjeçari Shqipdon Aliu kishte thënë se po shkon në Prishtinë për t’u takuar me dikë. Mirëpo, ai nuk kishte shkuar atje ku kishte thënë. Familjarët e brengosur kishin lajmëruar zhdukjen e Shqipdonit...
Lajme

Kjo është pengesa kryesore që s’po lejon të hiqen vizat

Liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës mund të komplikohet edhe më shumë, parashikojnë njohësit e integrimeve evropiane. Këto mëdyshje ata i mbështesin te qëndrimet mjaft të ngurta, siç thuhet, të Francës dhe disa vendeve të tjera në raport me vendet e Ballkanit Perëndimor, që u reflektuan edhe me mungesën...
1 2 3 4 5
Page 2 of 5