archive21 Tetor, 2019 - 23:19

Lajme

Kurti tregon se si ndodhi aksidenti në Tiranë

Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti ka folur për herë të parë për aksidentin e ndodhur mbrëmjen e së dielës në autostradën Tiranë-Durrës. Në një intervistë për Syri Tv, Kurti ka treguar rrethanat, ndërsa është shprehur se ka lënduar vetëm bërrylin. “Ishim duke udhëtuar për në Tiranë për të festuar fitoren....
Lajme

Haradinaj deklarohet për herë të parë pas humbjes së zgjedhjeve

Kryeministri në detyrë, njëherësh kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, në emisionin ‘Debat Plus’ me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, është deklaruar rreth rezultatit të AAK-së në zgjedhjet parlamentare, të cilat janë mbajtur më 6 tetor. Haradinaj ka thënë se më 6 tetor Kosova e ka dhënë provimin si demokraci, teksa...
Interesante

Cilat janë ulëset më të sigurta në aeroplan?

A zemëroheni kur e gjeni veten në ulëset e mesme apo në fund të aeroplanit, vetëm pak metra larg tualetit? Nuk jeni të vetmit, megjithatë kjo e ka një të mirë: këto janë ulëset më të sigurta në aeroplan – transmeton Telegrafi. Në vitin 2015, “TIME” i kishte studiuar të...
Interesante

Ishulli më i mirë në botë, ka vetëm gjashtë banorë

Ishulli Flatey është cilësuar si më i miri në botë dhe është i pozicionuar në vijën perëndimore të bregdetit të Islandës. Anipse është shpallur më i miri në botë nga agjencia “Big 7”, ky ishull i ka vetëm gjashtë banorë. Ishulli Flatey është i qetë gjatë stinës së dimrit, por...
Lajme

Edhe 32 milionë për Bechtelin, a do të paguajë Qeveria Kurti për kyçjet e reja në “Arben Xhaferi”

32 milionë euro pritet t’i kushtojnë buxhetit të shtetit dy kyçjet në Autostradën “Arbën Xhaferi”, dhe ndërtimi i mbikalimit në Paldenicë. Ministria e Infrastrukturës tashmë ka paraqitur kërkesë në Ministrinë e Financave për ndarjen e këtyre mjeteve. Vendimi për zgjatjen e afatit të Kontratës me “Bechtel&Enka” ishte marrë vetëm një...
Interesante

Arsyet pse njerëzit më të pasur vishen thjeshtë

Njerëzit e pasur nuk duken të pasur kur u hedh vetëm një vështrim. Madje, statistikisht, ata që nuk konsiderohen të pasur vishen më mirë se ata që janë vërtet. Ja pse: Për t’iu shmangur një vendimi Kur merr me dhjetëra vendime me rëndësi gjatë ditës, shanset janë, që me kalimin...
Lajme

Zyrtare, ftohet në Hagë edhe ish- Komandanti kryesor i UÇK’së

Azem Syla njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e që për një kohë ka qenë edhe komandant i përgjithshëm i saj është ftuar në Hagë Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Express, avokati i Sylës, Besnik Berisha. “Po, është e vërtetë”, ka thënë Berisha kur është...
Sporti

Futbollisti turk dhe tifozët shqiptarë festojnë me nderim ushtarak

Një futbollist turk është bërë protagonist në ligën e dytë maqedonase, teksa i ka dedikuar golin e tij ushtarëve turk, duke festuar së bashku me tifozët shqiptar të Labunishtit me nderimin e famshëm ushtarak, që është duke bërë xhiron e internetit kohët e fundit. Sunaj Hasan gjeti rrugën e rrjetës...
1 2 3
Page 1 of 3