archive20 Tetor, 2019 - 13:30

Lajme

Po kulloste bagëtitë, 45 vjeçari shqiptar sulmohet nga ariu

45 vjeçari Ekrem Onuzi ishte duke kullotur bagëtitë në malin e Gjallicës kur është sulmuar nga një ari. Si pasojë e sulmit 45 vjeçari ka marrë plagë në kokë, shpatull dhë në këmbë. Policia është nisur drejt vendit të ngjarjes. Mësohet se nga Tirana është nisur një helikopter për t’i...
précis

Idiotët dhe shtypi i përgjegjshëm

Nga Umberto Eco Ju lutem mbani parasysh që ideja ime për idiotët nuk kishte konotacione negative. Askush, me pak përjashtime, nuk është idiot për nga profesioni, por dikush që është bakall i shkëlqyer, mjek i shkëlqyer, apo një punonjës banke i shkëlqyer, mund të thotë disa broçkulla për gjëra që...
Lajme

Djali i Sorosit: Europa është raciste ndaj shqiptarëve

Alexander Soros, djali i filantropisit të njohur, themeluesit të Fondacionit të Shoqërisë së Hapur ka shkruar se shqiptarët po diskriminohen në Europë. “Poshtë sipërfaqes, gjallon një paragjykim dhe racizëm ndaj shqiptarëve etnikë në Europën Perëndimore, që nuk mund të mos shihet si faktor në refuzimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë V...
Interesante

Shtëpia më e shtrenjtë në SHBA del në shitje

Shtëpia më e shtrenjtë në Amerikë ka dalë në shitje dhe ka një çmim prej 200 milionë dollarësh. Rezidenca e quajtur si “Casa Encantada” shtrihet në një sipërfaqe shumë të madhe dhe është e pajisur me një kinema të përmasave standarde, si dhe një kompleks sportiv. Rezidenca ka 60 dhoma...
Lajme

Kështu do tëjetë moti nesër dhe ditëve në vazhdim

Nesër në Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe mjaft i nxehtë për këtë periudhë kohore. Temperatura maksimale mund të arrijë deri në 26 gradë celsius. Nesër në tërë rajonin poashtu pritet të mbajë mot kryesisht me diell, stabil dhe mjaft i nxehtë për këtë periudhë kohore. Në...
1 2 3
Page 3 of 3