archive20 Tetor, 2019 - 15:09

ShowBiz

“Terminatori” i vitit 1984 kishte buxhet shumë të vogël

Arnold Schwarzenegger ka zbuluar se filmi i parë “Terminator” kishte një buxhet shumë të vogël. 35 vjet pas filmit, aktori dhe Linda Hamilton janë rikthyer për një film të ri i cili është një vazhdim i drejtpërdrejt i “Terminator 2: Judgment Day”, por duke folur për kujtimet e tyre të...
Lajme

Ndërron jetë farmacistja 38-vjeçare nga Vushtrria

Ka ndërruar jetë farmacistja 38-vjeçare Vahide Përvetica nga Vushtrria. Lajmi është kumtuar nga Oda e Farmacistëve të Kosovës me një postim në faqen zyrtare. Njoftimi i plotë: Të nderuar kolegë, Me pikëllim të thellë njoftojmë për ndarjen në moshë shumë të re nga jeta të koleges sonë farmaciste Vahide Përvetica....
Lajme

Aksident masiv në Istog, përfshihen disa vetura

Një aksident ka ndodhur në Istog. Në të janë përfshirë disa vetura, të cilat kanë përfunduar skaj rrugës. Aksidentin e ka konfirmuar për Gazetën Sinjali zëdhënësi i Policisë për rajonin e Pejës, Driton Rugova. Rugova ka thënë se janë duke i grumbulluar informacionet për këtë aksident. Ende nuk dihet nëse...
Lajme

Gjendet pa shenja jete një 30 vjeçar në rrugën “Lidhja e Prizrenit”

Një 30 vjeçar është gjetur pa shenja jete sot në rrugën “Lidhja e Prizrenit” në Pejë. Këtë për klankosova.tv e konfirmoi Driton Rugova, zëdhënës për media në Drejtorinë Rajonale të Policisë në Pejë. “Rreth orës 10:15 kemi marr informatën se gjendet një person pa shenja jete në rrugën ‘Lidhja e...
précis

Pse burrat shqiptarë e kanë zakon të shkëmbejnë duhan me njëri-tjetrin

Ndërrimi i duhanit ka qenë gjithmonë një shenjë respekti i ndërsjelltë mes burrave shqiptar. Për burrat, të cilët kryenin detyra shoqërore me rëndësi si: pjesmarrja në kuvendet e fshatit ose të krahinës, angazhimi në zgjidhjen e konflikteve të shumëllojshme, administrimi i çështjeve ekonomike e socialkulturore të familjes ose i problemeve...
Lajme

Një femër i rrah policët në Mitrovicë

Një femër i ka rrahur policët mesditën e djeshme në rrugën “Mbretëresha Teutë” në Mitrovicë. Ajo është arrestuar nga Policia, shkruan Gazeta Sinjali. Gjatë arrestimit të saj, një police e ka pësuar më së keqi, duke marrë lëndime trupore. Policja ka pranuar edhe tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, e...
Lajme

“Nuk do të lejojmë kapjen e re të shtetit”

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se partia e tij ka qenë gjithmonë gardiane e demokracisë, sado fragjile të ketë qenë ajo. Haziri më tutje ka thënë se nuk do të lejohet që çkapja e shtetit të zëvendësohet me kapjen e re e shtetit. “LDK ka...
Lajme

Meterologët japin lajme jo të mira për motin e ditëve në vazhdim

Rajoni ynë për një kohë të gjatë është nën ndikimin e masave ajrore të thata anticiklonike dhe kjo do të vazhdojë edhe për shumë ditë. Anticikloni i fuqishëm i cili ka "gllabëruar" rajonin tonë gjendet me qendër diku në Rumani, ndërsa nxehtë është edhe në shumicen e territorit të Kontinentit...
Lajme

Fundi i tetorit e gjen Shëngjinin të mbushur me pushues

Është 10 ditëshi i fundit i tetorit, por temperaturat e pazakonta kanë favorizuar të apasionuarit pas detit që të notojnë dhe marrin rreze. Të shumtë janë pushuesit në këtë fundjavë që kanë shfrytëzuar temperaturat e larta për t’u larë në det. Bregdeti i Shëngjinit është frekuentuar jo vetëm nga vendasit,...
1 2 3
Page 2 of 3