archive19 Tetor, 2019 - 11:01

Lajme

William Walker: Albin Kurti dhe Vetëvendosje, tani e kanë mundesinë t’a dëshmojnë se nuk janë ekstremistë

Ish-shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, diplomati amerikan William Walker, ka thënë se tash pasi Vetëvendosja i fitoi zgjedhjet parlamentare në Kosovë, është koha ta demonstrojë se nuk janë ekstremistë e kryelartë. Walker, tha se ka ardhur koha që Kosovën ta drejtojë një gjeneratë të re e liderëve...
ShowBiz

E ëmbla Vesë, shkëlqen me veshje tradicionale

Vesa Luma para 4 vitesh i dha fund beqarisë, ajo u martua me reperin e njohur nga Shqipëria, Big Basta. Dasma e çiftit ishte mbajtur në Kalanë e Lëkurasit në Sarandë, ku të ftuar kishte edhe fytyra të njohura të estradës, shkruan rtv21.tv Por, ashtu siç e do tradita Vesa...
Lajme

Lutfi Haziri “dorëzohet” përballë Vetëvendosjes

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri në emisionin “Argument Plus” në RTV 21, nuk u shpreh optimist se mund të marrin vota më shumë se LVV-ja. “Trendi nuk na jep siguri deri sot (se LDK do të marrë më shumë vota se LVV), por kutitë duhet me u...
Lajme

Vogëlushi shqiptar dëgjon për herë të parë në jetë zërin e prindërve

Emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” në News24 ka rikthyer historinë e Rubinit të vogël, vogëlushit që u operua disa javë më parë pasi shqiptarët grumbulluan paratë për operacionin e tij. Ekipi i mjekëve austriak i vendosi vogëlushit implantin koklear. Pas operacionit mjeku u tha prindërve se duhet të prisnin 4 deri...
Biznes

Njihuni me 15-vjeçarin nga Kosova i cili u bë milioner nga interneti

Engjëll Berisha është një sipërmarrës i anijeve që fitoi më shumë se 1 milion dollarë në shitje derisa ishte vetëm 15 vjeç. Pa pasur nevojë të bënte një investim paraprak për inventarin e dyqaneve, Berisha ktheu një ëndërr të thjeshtë në të ardhura të cilat i kanë dhënë atij lirinë...
Sporti

UEFA merr vendim të rëndësishëm për Kosovën dhe Rusinë

UEFA ka vendosur që të mos i lejojë të luhen takimet ndërmjet ekipeve përfaqësuese të Kosovës dhe Rusisë, deri në një vendim të radhës. Vendimi është komunikuar sot nga Paneli i Emergjencave të UEFA-s përmes një njoftimi të publikuar në uebfaqen zyrtare të UEFA-s, raporton Insporti. “Duke marrë parasysh rreziqet...
Interesante

Lexoni 6 fakte tepër interesante për Atifete Jahjagën

Atifete Jahjaga është presidentja e parë femër e Kosovës, dhe e katërta në rradhë nga presidentët e Republikës Jahjaga ka lindur në Gjakovë, ka përfunduar studimet në Fakultetin Juridik të Universitetit të Prishtinës në vitin 2000. Në vitet 2006-2007 ka ndjekur programe pasuniversitare për Menaxhim Policor dhe Ligjin Penal në...
1 3 4 5
Page 5 of 5