archive19 Tetor, 2019 - 18:10

Lajme

Dëshmi se si Arban Abrashit i janë vjedhur votat qëllimshëm

Vetëm në një vendvotim në Prishtinë, kandidatit për deputet nga LDK-ja, Arban Abrashit iu kanë shtuar 29 vota gjatë rinumërimit që është duke u bërë. Fillimisht Abrashi kishte pasur vetëm 7 vota, që e dëshmon edhe dokumenti, ndërsa me rinumërim i shtohen 29 vota. Burime të Ballkani.info bëjnë me dije...
Lajme

Dalin dokumente ku NISMËS i janë shtuar 131 vota

Bilall Sherifi ka kërkuar rinumërim të krejt votave në Kosovë. Ka thënë se Partia e Fatmir Limajt po lufton për mandatin e shtate derisa pragun e ka kaluar me votat e rinumëruar deri më tash. “Varet nga vullneti i këtij vendi nëse është në kërkim të së vërtetës apo duke...
précis

Lord Bajroni: Shqiptarët janë raca njerëzore më e bukur që ekziston, trima më të fortë se kështjellat e tyre

Për shqiptarët është shkruar e është thënë shumë. është shkruar për traditën tonë, për kombin e për kulturën e popullit tonë, shkruan KultPlus. Në vijim, ju sjellim disa nga thëniet më të famshmë, thënë nga njerëzit e rëndësishëm për shqiptarët: Maurico Druon, sekretar i akademisë frënge: “Shqiptarët i përkasin popujve...
Lajme

Vjosa Osmani në SHBA, Isa Mustafa president dhe Specialja

Java që po lëmë pas është përshkruar më një sërë ngjarjesh në vendin tonë. Rinumërimi, helmimi i zyrtarëve, shkuarja e Vjosës në SHBA, deklarimi i Isa Mustafës se është i gatshëm për të marrë postin e presidentit si dhe ftesat nga gjykata speciale, janë ndër më kryesoret. Secila në konjukturat...
Lajme

Kurti: Këto do të jenë vendimet e para në qeverinë e re!

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti theksoi prioritetet dhe zotimet e qeverisë së re si dhe vendimet e para që do të ndërmarr siç është zvogëlimi i qeverisë dhe ndalimi i menjëhershëm i keqpërdorimeve. Kurti këto komente i bëri në një tubim me bashkatdhetarë në Universitetin e Ëinchesterit të Londrës,...
Fun

Zgjedheni mirë frizeren sepse mund të përfundoni keq sikurse kjo zonja!

Shumica e grave i kushtojnë shumë rëndësi flokëve dhe frizeres që e zgjedhin, e në shumicën e rasteve duhet të caktojnë termine me muaj përpara një termin. Një video që është duke qarkulluar në internet e që është bërë virale. Ju ftojmë t'a ndqini videon: https://www.facebook.com/OltiCurrifanpage/videos/518102885403177/...
Lajme

Vetëvendosje i reagon ashpër Edi Ramës

Dega e Lëvizjes Vetvendosje në Tiranë ka publikuar sot një qëndrim publik ku komenton vendimin e qeverisë së Edi Ramës për t’iu bashkuar një projekti bashkëpunimi në Ballkan mes Shqipërisë, Maqedonisë dhe Serbisë, projekt që pas takimit të tre kryeministrave, Rama, Zaev dhe Vuçiq mori emërtimin “Shengeni Ballkanik”. Sipas Vetvendosjes...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5