archive19 Tetor, 2019 - 21:03

Lajme

Rahovec, vëllezërit dyshohen se vran vëllain e tyre

Dy vëllezërit E.M dhe A.M, të familjes Morina nga Qifllaku i Rahovecit dyshohen për përfshirje në vrasjen e vëllait të vogël, Naser Morinës. Mbi këtë dyshim, policia ka arrestuar ata dhe dy shok të viktimës, njofton Klan Kosova. 32 vjeçari u gjet i vdekur në oborr të shtëpisë, mëngjesin e...
Lajme

Mërgimtarët përfshihen në një aksident të tmerrshëm

Një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në hyrje të Kurshumlisë në Serbi. Në këtë aksident raportohet se janë të përfshirë dy mërgimtarë nga Kosova, transmeton Reporteri.net. Deri te aksidenti i rëndë raportohet se ka ndodhur pasi vetura e tipit Audi në të cilën ndodheshin dy kosovarët...
Lajme

Çka duhet të mësojë Kosova nga vendimi i Bashkimit Europian?

Dështimi i arritjes së konsensusit në Bashkimin Evropian për nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut nuk do të duhet të shtojë pesimizmin në Kosovë, sado që ajo ndodhet e fundit në procesin e gjatë të integrimit në BE, thonë profesorë dhe analistë të çështjeve evropiane. Bashkimi Evropian...
ShowBiz

Rita Ora befason ndjekësit në paraqitjen e saj të fundit

Rita Ora është inspiruar nga mikesha e saj. Rita Ora dhe Bebe Rexha janë dy emrat që po bëjnë krenarë shqiptarët me performancat e tyre në botën e muzikës, përveç se janë kolege shqiptaret janë edhe mikesha shumë të mira. Dhe si çdo mike tjetër edhe Rita është inspiruar nga...
ShowBiz

Kryeministri Rama ndryshon pamjen, ja për çfarë bëhet fjalë!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, duket se e ka lëshuar mjekrën. Ai edhe më parë kishte mjekër, por tani duket se tani e ka rritur atë. Për me tepër mjekra në ditët sotme është kthyer në një trend shumë të dashur për meshkujt që ndjekin modën dhe dëshirojnë të jenë fashion....
1 2 3 4 5
Page 2 of 5