archive19 Tetor, 2019 - 22:49

Sporti

Ndodh sërish ‘belaja’ mes McGregor dhe Khabib

Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov u përfshin në një sherr virtual duke këmbyer replika mes njëri tjetrit. “Lufta” filloi kur McGregor u përplas me presidentin e UFC, Dana White për komentet e tij të fundit në lidhje me dy luftëtarët. White tha për The Boston Globese tashmë Khabib është kampioni,...
Lajme

Iniciohet peticion për shkarkimin e Shpend Ahmetit

Edhe po të rinumëroheshin të gjitha vendvotimet, zor se do t’i kryenin punë Shpend Ahmetit për të hyrë në Kuvend. Kryetari i kryeqytetit, njëherit edhe i PSD-së, ka pësuar rënie të madhe në elektorat, krahasuar me zgjedhjet e kaluara. E meqë as për së afërmi më nuk i ka votat...
Lajme

Ky është plani i madh i Komunës së Prishtinës

Pavarësisht asaj se nuk mori shumë vota gjatë zgjedhjeve të parakohshme të këtij viti, kjo gjë nuk po e pengon Shpend Ahmetin që të bëjë plane për Prishtinën. Një projekt që është në plan të fillojë këtë vit, parasheh që të ndihmojë shumë në minimizimin e rrëmujës në komunikacion, për...
Lajme

Çfarë po ndodh kështu në Prishtinë?

Rënia e temperaturave në Prishtinë, e ka rikthyer edhe ndotjen e ajrit. Problemi me ajrin e papastër në Prishtinë duket se po vazhdon edhe këtë vit. Momentalisht, ndotja e ajrit në Prishtinë kap shifrën e 102 PPM. Edhe pse kjo shifër tregon se ajri i qytetit është i ndotur, vitet...
1 2 3 5
Page 1 of 5