archive18 Tetor, 2019 - 09:44

Lajme

Gjykata Speciale fton ish-deputetin e LDK’së

Gjykata Speciale fton ish deputetin e LDK-së Gjykata Speciale ka dërguar ftesë për ish-luftëtarin e UÇK-së, Nuredin Ibishi – Leka.Lajmi është konfirmuar edhe nga Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së.Gjatë kohës së luftë, Ibishi ishte epror në Zonën Operative të Llapit. Në një reagim të tij, kryetari i OVL...
ShowBiz

Capital T e ngacmon me një koment epik Taynan

Reperja e njohur, Tayna, po vazhdon të shijojë suksesin e projektit të saj muzikor më të fundit. “Sicko” titullohet kënga e saj e re, e cila u prit shumë mirë nga fansat dhe në vetëm pak ditë pas publikimit, ka arritur shifra të larta klikimesh në YouTube. Teksa është në...
Lajme

Historiani Zviceran: Shqiptarët kanë drejtuar botën që nga mesjeta, Evropa i la qëllimisht mënjanë!

Aleksandre Lambert, historian, drejtor akademik i “School of International Training” në Gjenevë, është autor i disa librave dhe artikujve në fushën e relacioneve ndërkombëtare të filozofisë politike, të politikës së sigurisë dhe lidhjeve civile-ushtarake. Lambert ka vizituar Shqipërinë dhe ka filluar të njoh çështjen shqiptare që në rini të tij...
Lajme

Spektakël dhe frikë, rrufeja çan në mes tornadon

Imazhe spektakolare të një rrufeje mes tornados janë kanë nga Greg Johnson, 49 vjeç, në Kansas. “Problemi më i madh është infrastruktura rrugore në realizimin e një fotoje perfekte, pasi mund të bëhet e rrezikshme. Në fakt, në rastin e fundit tornadoja po më ‘ndiqte’ teksa unë mundohesha të shkrepja...
1 3 4 5
Page 5 of 5