archive18 Tetor, 2019 - 16:02

Lajme

Cilës Ministri po ia mësyen Albulena Haxhiu?

Albulena Haxhiu për vite me radhë ka qenë aktiviste e “Vetvendosjes”. Ajo, ishte pjesë e lëvizjes dhe më pas u bë pjesë e strukturave më të larta të partistë, shkruan “Kosovarja”. Albulena Haxhiu, që është juriste e diplomuar, hedhi hapin në skenën e politikës dhe duket se bëri mirë, pasi...
Lajme

Zoran Zaev jep dorëheqje nga pozita e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen. Lajmi mësohet nga burimet diplomatike evropiane në samitin e BE-së, ku vendet anëtare nuk kanë arritur një marrëveshje për fillimin e negociatave të pranimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, shkruan agjencia informative “ANSA”. Paraprakisht, në mungesë të një prononcimi...
Lajme

Kushdo që e sheh këtë person, ta lajmërojë Policinë e Kosovës

Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për ta kapur një të dyshuar për pesë vepra penale. Bëhet fjalë për 38-vjeçarin nga Dragolevci i Istogut, Tim Kajtazi. Përmes një komunikate drejtuar mediave, Policia Rajonale e Pejës ka njoftuar se ka siguruar autorizimin e Prokurorisë Themelore në Pejë për publikimin e...
Lajme

Konjufca jep lajmin e shumë pritur për koalicionin me LDK’në

Anëtari i grupit punues të VV’së për koalicionin me LDK’në, Glauk Konjufca, ka treguar se cilat kanë qenë temat e diskutimit të sotëm për bashkëqeverisje. “Janë folur temat më të rëndësishme dhe reformat e ardhshme sektoriale që duhet t’i ndërmarrë qeverisja e ardhshme LVV-LDK”, ka thënë Konjufca. Ai ka thënë...
Lajme

Prokuroria s’ia jep familjarëve të Deharit raportin

Prokuroria Themelore e Prizrenit nuk ua ka dhënë familjarëve raportin e Institutit Zviceran për vdekjen e Astrit Deharit në burg. Avni Dehari ka thënë se kryeprokurori Admir Shala u ka thënë se raporti gjendet në Prishtinë duke u përkthyer, raporton KTV. Dehari është shprehur i mllefosur se institucionet nuk e...
Lajme

Vjosa Osmani takohet me mikun e madh të shqiptarëve në Amerikë

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, e cila që disa ditë po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, po vazhdon të takohet me miq të mëdhenj të shqiptarëve. Në kuadër të vizitave të saj, Osmani është takuar me kongresmenin Eliot Engel, kryetar i...
Lajme

Vuçiq i shkruan letër Bashkimit Evropian lidhur me Kosovën

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq i ka dërguar një letër Maja Kocijançiq, zëdhënëses së shefes për Politikë të Jashtme dhe të Sigurisë, Federica Mogherini. Siç shkruajnë mediat serbe, përcjell Telegrafi, në letër ai ka kërkuar nga Bashkimi Evropian që të deklarohet rreth rastit të “helmimit të anëtarëve të Komisionit Zgjedhor të...
Lajme

Nis takimi i parë LDK – Vetëvendosje

Grupi Punues i Vetëvendosjes, ka arritur në selinë e LDK-së, ku do të mbahet takimi i parë për harmonizim të programeve, pasi këto parti dolën dy partitë më të votuara në zgjedhjet e 6 tetorit. Në ketë takim, ku pritet harmonizim qëndrimesh për koalicionin VV-LDK për qeverinë e ardhshme, nga...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5