archive18 Tetor, 2019 - 23:17

Lajme

A do të jetë Vjosa Osmani kryetare e Kuvendit të Kosovës?

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, nuk ka dhënë një përgjigje të qartë nëse Vjosa Osmani do të jetë kryetare e Kuvendit të Kosovës në legjislaturën e ardhshme. Ai e ka konsideruar si tragjike nëse koalicioni LDK dhe VV do të ndodhte për shkak të ndarjeve të...
Sporti

Edhe kaq ulëse do t’i shtohen stadiumit “Fadil Vokrri”

Rezultatet e mira të Përfaqësueses së Kosovës kanë bërë që interesimi për ndeshjet e saj të jetë tepër i madh, ndërsa kapaciteti i stadiumit “Fadil Vokrri” nuk i përmbush as përafërsisht kërkesat e të interesuarve. Për këtë arsye, presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, në emisionin “Favorit”...
ShowBiz

Gazetarja e sportit ‘godet’ me fotot e fundit

Diletta Leotta, gazetarja italiane e “Dazn”, konsiderohet si një nga femrat më seksi të televizionit dhe të gazetarisë sportive. E dhënë pas palestrës dhe futbollit, Diletta me postimet e saj në “Instagram”, “zgjon” fantazinë e fansave të saj, që për hir të së vërtetës nuk janë pak. Së fundmi ajo...
Lajme

Gruaja e Astrit Deharit reagon pas publikimit të pjesëve të ditarit

Bashkëshortja e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, të ndjerit Astrit Deharit, Arta Boshtraj ka reaguar lidhur me publikimin e disa shkrimeve nga ditari i ish burrit të saj. Këtë reagim e ka publikuar kandidatja për deputete nga VV, Albulena Haxhiu, ku ka shpërndarë deklaratën e Artës. Përmes këtij postimi Arta i...
Lajme

Erdogan kërcënon kurdët nëse marrëveshja nuk respektohet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se Ankaraja do të rinisë operacionin kundër forcave kurde në veri të Sirisë të martën në mbrëmje, nëse ato nuk tërhiqen nga “zona e sigurt”. Turqia, me këmbënguljen e SHBA-së, u pajtua të enjten për të ndërprerë ofensivën derisa luftëtarët kurdë të tërhiqen...
1 2 3 5
Page 1 of 5