archive17 Tetor, 2019 - 23:42

Lajme

Kurti paralajmëron zgjedhje të reja nëse nuk plotësohet ky “kusht” në qeverisjen e ardhshme

“Ose Vetëvendosje në Qeveri dhe unë Kryeministre, ose zgjedhje të parakohshme. S’ka kushte të tjera”. Kështu deklaroi kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, i cili është vetëshpallur si kryeministër i Kosovës pas zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit. Në një intervistë për ‘Real Story’ në “News24” Kurti ripërsëriti qëndrimin e tij...
Lajme

Isa Mustafa dëshiron të bëhet president i Kosovës

Dëshirë e ka të bëhet president i vendit, por Isa Mustafa e pranon se për momentin kjo nuk është tema kryesore në negociatat midis Lidhjes Demokratike të Kosovës që e drejton vet dhe Lëvizjes Vetëvendosje të Albin Kurtit. Ish-kryeministri i vendit tha në një intervistë në Zonën e Debatit, që...
Sporti

Tre kampionët e Kosovës të cilët nuk u vlerësuan nga Shqipëria

Ekipi kombëtar i Kosovës pa dyshim është skuadra surprizë e eliminatoreve për kampionatin evropian. Përfaqësuesja e Kosovës ka arritur rezultate të jashtëzakonshme, pasi që deri me tani ka vetëm një humbje nga Anglia dhe është në garë me Çekinë për vendin e dytë. Vend ky i cili siguron pjesëmarrje në...
Lajme

Deri në pesë vite burg për komisionerët që kanë keqpërdorur votat

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë ka thënë se e parandaloi grabitjen e 10 miliardë eurove, plan ky që do të realizohej përmes ndarjes së Kosovës. Ai gjithashtu për këtë projekti akuzon treshen Vuçiç-Thaçi-Rama të cilët ishin ideatorët e planit për ndarjen e Kosovës. “Ndalova grabitjen 10 miliardë...
Lajme

Haxhiu: LDK nuk ka vullnet për bashkëpunim

Ish Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, në një intervistë për EkonomiaOnline ka folur për bashkëpunimin me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Ajo ka thënë se VV ka vullnet për bashkëpunim por jo edhe LDK. “Ne kemi caktuar menjëherë atë ditë përfaqësuesin që do ta përfaqësojë VV-në në këto grupe punuese,...
1 2 3 4
Page 1 of 4