archive16 Tetor, 2019 - 23:06

Lajme

Njihuni me deputeten më të re të Kuvendit

Kuvendit të Republikës së Kosovës, i janë shtuar shumë figura të reja në ulëset e Kuvendit do të ulet edhe 22 vjeçarja nga Vushtrria, Fjolla Ujkani. Ujkani, e cila ka kandiduar për deputete nga lista e Vetëvendosjes, ka marrë vota të mjaftueshme për të qenë pjesë e legjislaturës së shtatë....
Lajme

Veseli: Me asnjë çmim PDK’ja nuk hyn në pushtet

Kadri Veseli, kryetar i PDK-së, ka thënë se në asnjë variacion e me asnjë çmim, PDK-ja s’do të jetë në pushtet pas zgjedhjeve të 6 tetorit, ku sipas rezultateve të deritashme doli parti e tretë. Ai ka thënë se PDK-ja është e vendosur të jetë në opozitë dhe të luajë...
Lajme

Në Triesh të Malësisë përurohet busti i heroit tonë kombëtar, Gjergj Kastrioti – Skënderbeut

Në Triesh të Malësisë është përuruar busti i heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti-Skënderbeut. Komuniteti malësor e priti “Skënderbeun” me veshje kombëtare e flamuj, shkruan Albanienshow Gjatë kësaj ceremonie, nuk munguan as këngët e vallet me motive kombëtare. Në zbulimin e bustit morën pjesë, Ambasadori i Shqipërisë në Mal të Zi,...
ShowBiz

Roza Lati ‘shet mend’ me veturën e re

Moderatorja e njohur, Roza Lati është një prej emrave më të përfolur të showbizzit shqiptar për shkak të jetës që ajo bën, dhe profilit që ka zgjedhur të ndjek. E kemi parë gjithmonë të vishet me markat më të shtrenjta dhe të bëjë udhëtime në vende të ndryshme, ku dhe...
Lajme

Osmani pritet nga Palmer, jep një lajm të mirë për Kosovën

Kandidatja për kryeministre, Vjosa Osmani është duke qëndruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Osmani përmes një postimi në facebook ka treguar se sot është pritur nga Zv.Ndihmës Sekretari i Shtetit, Mattheë Palmer, ku sipas saj diskutuan për raportet e Republikës së Kosovës me Shtetet e Bashkuara. Ja postimi i...
1 2 3 4
Page 1 of 4