archive15 Tetor, 2019 - 23:54

Lajme

Kurti i mbledh aktivistët në Gërmi për t’i falënderuar

Lëvizja Vetëvendosje ka organizuar sonte ndejë falënderuese për aktivistët e saj. Kjo festë në Vetëvendosje vjen pas rezultatit nga zgjedhjet e 6 tetorit ku doli partia fituese, raporton Indeksonline. Ndeja e Vetëvendosjes në të cilën po marrin pjesë lideri Albin Kurti dhe aktivistët po mbahet në “Vila Gërmia” në Prishtinë....
Lajme

Gjuajtje me armë në Prishtinë

Të shtëna me armë janë dëgjuar në Prishtinë, në rrugën që dërgon për Gërmi. Lajmi është konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës. Daut Hoxha, zëdhënës i Policisë së Kosovë ka thënë se, është raportuar për të shtëna në rrugën “Nazim Gafurri” në Prishtinë, në mbrëmjen e së martës. Ai ka...
Lajme

Ramush Haradinaj nuk do të jetë deputet në Kuvendin e Kosovës?

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj me gjasë shumë shpejtë do të mbetet vetëm lider i partisë së tij, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës. Sipas burimeve të Indeksonline, Haradinaj do të heq dorë edhe nga mundësia për të qenë deputet i Kuvendit të Kosovës. Edhe pse AAK mori vota të mjaftueshme...
Lajme

Policia shqipton mbi 15 mijë gjoba trafiku

Policia e Kosovës, konkretisht njësitet policore të stacioneve të Prishtinës, kanë ndërmarrë sot një aksion për lirimin e trotuareve nga veturat e parkuara. Një aksion i tillë është zhvilluar edhe në rrugën “Adrian Krasniqi”, ku veturave që kanë qenë të parkuara në trotuare u është vendosur tiketa që pronarët e...
Lajme

50-50 pushtet, këto janë ministritë e ndara në mes Kurtit e Osmanit

Pas daljes së rezultateve zgjedhore, ku doli fituese Lëvizja Vetëvendosje, kjo parti tashmë është takuar një herë me LDK-në në tentim për një koalicion të mundshëm. Pas numërtimit të të gjitha votave, LVV-ja dhe LDK ja pritët të kenë edhe një sërë takimesh në tentim për një marrëveshje bashkëqeverisëse. Marrë...
1 2 3 5
Page 1 of 5