archive15 Tetor, 2019 - 23:54

Lajme

Kurti i mbledh aktivistët në Gërmi për t’i falënderuar

Lëvizja Vetëvendosje ka organizuar sonte ndejë falënderuese për aktivistët e saj. Kjo festë në Vetëvendosje vjen pas rezultatit nga zgjedhjet e 6 tetorit ku doli partia fituese, raporton Indeksonline. Ndeja e Vetëvendosjes në të cilën po marrin pjesë lideri Albin Kurti dhe aktivistët po mbahet në “Vila Gërmia” në Prishtinë....
Lajme

Gjuajtje me armë në Prishtinë

Të shtëna me armë janë dëgjuar në Prishtinë, në rrugën që dërgon për Gërmi. Lajmi është konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës. Daut Hoxha, zëdhënës i Policisë së Kosovë ka thënë se, është raportuar për të shtëna në rrugën “Nazim Gafurri” në Prishtinë, në mbrëmjen e së martës. Ai ka...
Lajme

Ramush Haradinaj nuk do të jetë deputet në Kuvendin e Kosovës?

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj me gjasë shumë shpejtë do të mbetet vetëm lider i partisë së tij, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës. Sipas burimeve të Indeksonline, Haradinaj do të heq dorë edhe nga mundësia për të qenë deputet i Kuvendit të Kosovës. Edhe pse AAK mori vota të mjaftueshme...
Lajme

Policia shqipton mbi 15 mijë gjoba trafiku

Policia e Kosovës, konkretisht njësitet policore të stacioneve të Prishtinës, kanë ndërmarrë sot një aksion për lirimin e trotuareve nga veturat e parkuara. Një aksion i tillë është zhvilluar edhe në rrugën “Adrian Krasniqi”, ku veturave që kanë qenë të parkuara në trotuare u është vendosur tiketa që pronarët e...
Lajme

50-50 pushtet, këto janë ministritë e ndara në mes Kurtit e Osmanit

Pas daljes së rezultateve zgjedhore, ku doli fituese Lëvizja Vetëvendosje, kjo parti tashmë është takuar një herë me LDK-në në tentim për një koalicion të mundshëm. Pas numërtimit të të gjitha votave, LVV-ja dhe LDK ja pritët të kenë edhe një sërë takimesh në tentim për një marrëveshje bashkëqeverisëse. Marrë...
Lajme

Kurti: S’garantoj sukses me Serbinë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një intervistë për Tv Shenja, ka komentuar takimin me kandidaten për kryeminitre nga LDK, Vjos Osmanin dhe kryetarin e LDK-së, Isa Mustafën. Kurti tha që ka pasur dakordime për krijimin e qeverisë, por që ata kanë deklaruar se janë duke pritur numërimin e...
Sporti

Ambasadori britanik me fjalë të mëdha për Kombëtarën e Kosovës

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott, është shprehur i kënaqur me lojën e mbrëmshme të kombëtares së Kosovës në garën për kualifikim në Kampionatin Evropian. Ai ka thënë se ka qenë e shkëlqyeshme të shihje tifozët duke përkrahur ekipin e tyre me aq emocion. Diplomati britanik i...
Lajme

Erdogan ‘kërcenon’ udhëheqësit botërorë!

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan, mbrojti vendimin e tij për të hyrë me ushtri në veri të Sirisë pas tërheqjes së trupave amerikane. Ai tha se ka vepruar në mënyrë që në Turqi të mos vazhdojnë të futen emigrantë të tjerë. Për këtë arsye, Erdogan u bën thirrje udhëheqësve botërorë...
1 2 3 4
Page 1 of 4