archive14 Tetor, 2019 - 23:47

Sporti

Veseli: Edhe kombëtaret tjera do të gjunjëzohen para Kosovës

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se Kombëtarja e Kosovës në futboll është krenaria e kësaj republike. Ai madje tha se edhe kombëtaret e tjera do të gjunjëzohen para saj në arenën ndërkombëtare, njofton Klan Kosova. “Kombëtarja jonë në futboll është krenaria e Republikës së Kosovës. Herët ose vonë...
Sporti

Challandes: Ndonëse fituam, nuk jam i kënaqur me këtë gjë

Përfaqësuesja e Kosovës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme ndaj Malit të Zi me rezultatin 2:0 në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Kosova punën e kreu qysh në pjesën e parë duke i shënuar që të dy golat. Golashënues në këtë takim ishin Vedat Muriqi (35’) dhe Amir Rrahmani...
Sporti

Vlora Çitaku: Në luftë kisha shku me Muriqin

Emocione të mëdha u përjetuan në ndeshjen e sotme, që u zhvillua në mes të Malit të Zi dhe Kosovës. Sonte, të gjithë u bënë bashkë për të përkrahur Kosovën, kush nga afër e kush nga larg, shkruan KultPlus. Ambasadorja Vlora Çitaku, nuk e fshehu entuziasmin e saj kur Muriqi,...
Sporti

Shqipëria deklason Moldavinë

Një Shqipëri krejtësisht tjetër. Një Shqipëri që shënon shumë gola dhe nuk është më ajo Shqipëria pa plan si ajo e Panuccit ku rrinte vetëm në mbrojtje. Kjo ishte Shqipëria sonte në Chisinau të Moldavisë ku fitoi me rezultat 0-4. Kjo e dërgon Shqipërinë në kuotën e 12 pikëve në...
Sporti

Amir Rrahmani ka dy fjalë për fitorën e sontme

Amir Rrahmani është shprehur shumë i lumtur me fitoren 2-0 kundër Malit të Zi në “Fadil Vokrri” dhe që “Dardanët” e mbajtën portën e pa prekur. “Dardanët” kanë dhuruar spektakël në stadiumin “Fadil Vokrri”, duke e mposhtur 2-0 Malin e Zi, raporton Gazeta Express. Në fakt, mysafirët duhet të jenë...
Sporti

Dardanët si ‘Luanët’ shpartallojnë Malin e Zi

Kosova ka shënuar një fitore të madhe në ‘Fadil Vokrri’. Lojtarët e Kombëtares së Kosovës shënuan fitore 2-0, me dy golat e shënuar në pjesën e parë nga Amir Rehmani dhe Vedat Muriqi, shkruan AlbanienShow. Pas kësaj fitore tani Kosova ka grumbulluar 11 pikë renditet në vendin e tretë, me...
Sporti

Gooooool: Ka shënuar Kosova kundër Malit të Zi

Kosova ka shënuar ndaj Malit të Zi. Është kapiteni Amir Rrahmani ai i cili ka shënuar në minutën e 10-të, raporton Gazeta Blic. Para pak minutash një rast të 100% e kishte lëshuar Rrahmani. Kosova kërkon kualifikimin e parë në Kampionatin Evropian....
1 2 3 6
Page 1 of 6