archive13 Tetor, 2019 - 19:26

Lajme

Philips thotë se ideja e ndryshimit të kufirit ka vdekur

Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i Universitetit të Kolumbias tha për Zërin e Amerikës, se edhe Albin Kurti me kalimin e kohës, i...
Lajme

Këta janë dy personat që sollën zarfet helmuese nga Serbia?

Mbi 20 zyrtarë të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve janë helmuar sot si shkak i kundërmimit të zarfeve që kanë ardh nga Serbia, derisa transporti ka qenë i rregullt. Indeksonline nga burimet e saj mëson se 5000 vota kanë ardhur në fillim, ndërsa  KQZ i  ka aprovuar 3782 vota, zyrtari ndërlidhës...
Lajme

Këta do të jenë deputetët e ardhshëm të LDK’së

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit është renditur si partia e dytë pas Lëvizjes Vetëvendosje, duke grumbulluar rreth 200 mijë vota. Ndër më të votuarit e kësaj liste është kandidatja për kryeministre dhe bartësja e listës, Vjosa Osmani. Burime të “Epokës së re”...
Lajme

Të helmuarit nga zarfet e Serbisë, në mesin e tyre dhe dy shtatzëna

Shërbimi Spitalor, Kliniko-Universitar i Kosovës ka treguar për gjendjen shëndetësore të zyrtarëve të helmuar nga zarfet që erdhën nga Serbia. Në mesin e 9 femrave që kërkuan ndihmë në Klinikën Infektive në QKUK, kanë qenë shtatëzëna. Në ora,11:58, në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare, janë lajmëruar 9 pacientë të...
1 2 3
Page 2 of 3