archive13 Tetor, 2019 - 23:04

Lajme

Nisma Socialdemokrate dhe AKR kalojnë pragun zgjedhor?

Nisma Socialdemokrate do të bëhet pjesë e Kuvendit të Kosovës. Gazeta NewBorn, mëson se ky subjekt politik shkon në 5.6%, duke kaluar kështu pragun e vendosur zgjedhor prej 5% Me këtë përqindje, Nisma Socialdemokrate siguron 6 ulëse. Nga këto 5 ulëse një do ta ketë Behgjet Pacolli nga AKR, ndërsa...
Lajme

Akademik Frashër Demaj në mesin e kandidatëve më të votuar të LDK’së

Tashmë janë zbuluar edhe kandidatët e LDK-së të cilët do të jenë deputetë në Parlamentin e Kosovës. Akademik Frashër Demaj ashtu edhe siç pritej ka arritur të bëhet deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës, shkruan AlbanienShow Frashër Demaj madje është në mesin e kandidatëve më të votuar të LDK-së. Akademiku...
Lajme

Çka u vendos për zarfet helmuese? Flet Valdete Daka

Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të saj duke verifikuar votat e ardhura nga Serbia, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme. Me këtë rast, kryetarja e këtij komisioni, Valdete Daka tha se të gjitha zarfet që dyshohen për substanca të ndryshme do të...
Lajme

Gjendet një mjet shpërthyes në Pejë

Një mjet shpërthyes është gjetur në rrugën “Jeton Dedushaj” në Pejë, policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe shumë shpejt pritet të vijë edhe njësia për deminim. Nuk dihet se kush e ka vendosur mjetin shpërthyes në këtë rrugë, lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë...
ShowBiz

Leonora Jakupi ka një kërkesë për të gjithë kosovarët

Këngëtarja e mirënjohur shqiptare Leonora Jakupi, së fundmi ka bërë apel te të gjithë kosovarët. Artistja kërkon që të gjithë qytetarët ta mbrojnë ambientin, përmes një imazhi të publikuar në rrjetin social Instagram, transmeton Gazeta Sinjali. “Parku nacional Brezovica pa uje??? Apeloj tek te gjithe qytetaret per mbrojtjen e ambientit....
Lajme

Trajkoviq thotë se Albin Kurti dhe Vjosa Osmani janë të rrezikuar

Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Rada Trajkoviq, e cila në zgjedhjet e 6 tetorit ishte kandidate për deputete në listën e koalicionit serb “Sloboda”, ka paralajmëruar për rrezikun e sigurisë së Albin Kurtit (VV) dhe Vjosa Osmanit (LDK), fitoren e të cilëve në zgjedhjet nacionale në Kosovë e sheh si...
Lajme

Ramiz Kelmendi: Albin Kurti, pushka top t’u bëftë

Ish-deputeti Ramiz Kelmendi i është kundërpërgjigjur liderit të Vetëvendosjes Albin Kurtit, i cili e quajti atë “mbështetës të regjimit të vjetër”. Kelmendi ka thënë se Kurti po bën “linçim politik” me këto akuza, njofton Klan Kosova. Ai në një shkrim në Facebook ftoi publikisht edhe organet e rendi dhe Avokatin...
1 2 3
Page 1 of 3