archive12 Tetor, 2019 - 23:45

Lajme

Publikohet traileri i filmit “I Love Tropoja”

Këngëtari, moderatori njëherësh dhe aktori i njohur shqiptar Ermal Mamaqi, ka publikuar trailerin e filmit më të ri të tij, “I Love Tropoja”. Mamaqi këtë e ka bërë përmes rrjetit social Instagram, ku numëron mbi 1 milion ndjekës, transmeton Gazeta Sinjali. Në videon e shpërndarë shihen disa nga sekuencat e...
Lajme

Ora do të ndryshojë të dielën e fundit të tetorit

Akrepat do të kthehen përsëri për një orë prapa. Gjithmonë në natën ndërmjet të shtunës dhe të dielës fillon periudha e ndryshimit të orës, duke lëvizur akrepat para ose prapa për një orë. Siç ka ndodhur çdo vit, në fundjavën e fundit të tetorit do të përfundojë ora verore, akrepat...
Lajme

Treni godet një veturë në Klinë

Para pak çastesh ka ndodhur një aksident në Klinë, më saktësisht afër fabrikës “Amo”, ku treni ka goditur një veturë. Sipas dëshmitarëve, ka vetëm të lënduar. /Klina info...
Lajme

Pamje nga arrestimi i të dyshuarave në rastin “Haraçi”

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) respektivisht hetuesit e Departamentit të Hetimeve të IPK-së kanë arrestuar dy person. Në video shihet momenti gjatë arrestimit të njërit nga dy të dyshuarit në lagjen Veternik në njërën nga qendrat tregtare në Prishtinë. Në përgjigjen e dhënë nga Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) për...
Lajme

Ky është babai i Albin Kurtit që pak kush e njeh

Vetëvendosja e Albin Kurtit, ka dal fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit dhe për këtë, lideri i kësaj partie ka treguar se ka marrë shumë urime gjatë këtyre ditëve. Por përveç Albin Kurtit, simpatizantët e partisë së tij e kanë uruar shumë përmes rrjeteve sociale edhe babain e tij Zaim...
Lajme

Kurti tregon çka duhet të kenë të përbashkët Kosova dhe Shqipëria

Kurti takohet me kryetarin e Partisë për Drejtësi Integrim dhe Unitet, në Shqipëri Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se në qeverisjen e ardhshme do të angazhohen që me Shqipërinë të formohen komisione të përbashkëta qeveritare sa i përket politikës së jashtme, burimeve natyrore dhe mbrojtjes e sigurisë....
1 2 3 4
Page 1 of 4