archive11 Tetor, 2019 - 22:54

Lajme

Lutfi Haziri flet për pozicionin që do ta ketë Vjosa Osmani

Shefi i Shtabit Zgjedhor të LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se janë duke punuar me Lëvizjen Vetëvendosje me grupet punuese në mënyrë që kur të vjen puna të bisedimet konkrete liderët t’i kenë më të lehta që t’i zhvillojnë ato. “Që ka moratorium në këtë proces, nuk ekziston”, ka thënë...
Lajme

‘Godet’ Muharrem Nitaj: Votat u blenë me çanta me pare…

Kandidati për deputet nga radhët e koalicionit AAK-PSD, dhe nënkryetari i AAK’së, Muharrem Nitaj, përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook po thotë se votat u blenë me çanta me pare. “Po thone se shume nga kandidatet, me çanta me pare, i paskeshin blere mandatet e tyre. Me...
Lajme

“Koalicioni është çështje e kryer” – Ndahen postet qeveritare mes LVV’së dhe LDK’së

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, tashmë kanë finalizuar një draft marrëveshje, sipas të cilave janë ndarë rolet kryesore nëpër ministri dhe ato të zëvendës ministrave. Një burim brenda LDK-së, i ka thënë Gazetës Blic, se përkundër disa zërave të sotëm, koalicioni mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike, është...
Lajme

Shpend Ahmeti flet për dështimin e PSD’së, ja shkaktari!

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti, ka folur për rezultatin e dobët të partisë së tij në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit, në të cilat PSD’ja garoi në koalicion me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Ahmeti ka thënë në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, se prej momentit që ka...
Lajme

‘Trazohet rrjeti’ kandidatja e LDK’së për deputete ofendon komunitetin LGBT, i krahason me kafshët

Me gjuhë të skajshme të urrejtjes, kandidatja për deputete nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Mikete Hajadari, ka ofenduar rëndë pjesëtarët e komunitetit LGBTI (homoseksual, lesbike, biseksual dhe transgjinor) të Kosovës, të cilët të enjten mbajtën Paradën e Krenarisë në Prishtinë. Në dy komente në rrjetin social Facebook, Mikete Hajdari ka...
Sporti

Plas sherri, dy yjet e Kosovës mosmarrëveshje në stërvitje

Kosova i është kthyer stërvitjeve pas ndeshjes së mbrëmshme që e zhvilluan ndaj Gjibraltarit, në kuadër të përgatitjeve për ndeshjen me Malin e Zi. Megjithatë stërvitja e sotme ka pasur një moment aspak të mirë. Dy yjet e Kosovës, Benjamin Kololli dhe Edon Zhegrova kanë pasur një mosmarrëveshje ndërmjet veti...
Lajme

Daut Haradinaj vjen me një paralajmërim për Albin Kurtin

Daut Haradinaj nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka thënë se pushteti i ri nuk duhet të ndërhyjë në pushtetin e drejtësisë. Ai ka folur të premtën në “Imazh” te RTK. “Shtrirja e duarve brenda sektorit të drejtësisë do të ishte gabim, nëse tentojmë ta heqim një e ta sjellim...
Lajme

Veseli: Tani është momenti i Partisë Demokratike

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka thënë se sot, 20 vjet më pas, Partia Demokratike, trashëgimtarja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, u soll denjësisht, transformoi veten dhe Kosovën. “Kur askush nuk priti, pasi iu nënshtruam proceseve demokratike, me dinjitet pranuam humbjet politike të brendshme, pas fitoreve...
Lajme

Lajmërohet Ramiz Lladrovci, ka një këshillë për Kadri Veselin

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci thotë se vlerësimi i tyre dhe i punës në Drenas, ka qenë reflektim edhe në votat e fituara të PDK-së në këtë vend. Në një prononcim për media, para fillimit të ceremonisë së shënimit ët 20-vjetorit të themelimit të PDK-së, meqë kryetari i kësaj partie,...
1 2 3 4
Page 1 of 4