archive10 Tetor, 2019 - 23:30

Lajme

Si do të jetë moti nesër dhe pasnesër?

Parashikimi i motit. Pas kalimit të frontit, në fundjavë, nga Mesdheu dhe Europa qëndrore do të shtrihen fusha të presionit të lartë dhe masa të ngrohta ajrore, që do të favorizojnë mot të ngrohtë dhe kryesisht me diell. Datat: 11.10.2019 – Herët në mëngjes vransira dhe reshje lokale shiu. Gjatë...
Sporti

Challandesi flet pas fitores ndaj Gjibraltarit

Trajneri Bernard Challandes është shfaqur i kënaqur me fitoren e arritur nga Kosova në ndeshje miqësore ndaj Gjibraltarit, por është i pakënaqur me rezultatin e arritur (1-0). “Nuk kam pritur ndeshje më ndryshe se kjo, e kam ditur se kundërshtari është mjaft defensivë. Normalisht se nuk jam i kënaqur me...
Lajme

Fillon ndërtimi i sallës së sporteve në Lismir

Ka filluar realizimi i projektit "Lot I - Ndërtimi i sallës sportive në fshatin Lismir", projekt i financuar nga komuna dhe i planifikuar që të përfundojë në fund të vitit. Salla e sporteve do të lidhet me shkollë që nxënësit të kenë qasje sa më të lehtë....
1 2 3 6
Page 1 of 6