archive9 Tetor, 2019 - 02:28

Lajme

Futbollistët e Shqipërisë besojnë se do ta mposhtin Kosovën

Futbollistët e ekipit kombëtar U21 të Shqipërisë besojnë se do ta mundin ekipin kombëtar motër U21 të Kosoës, në përpjekje për t’i mbajtur gjallë shpresat për kualifikim në Kampionatin Evropian 2021. Kosova U21 e pret Shqipërinë U21 të martën më 15 tetor në stadiumin Fadil Vokrri në Prishtinë, në një...
Op/Ed

PDK’së nuk i ndihmoi transformimi. Çka duhet tash?

Nga Milazim Krasniqi Humbja e PDK-së në zgjedhjet e 6 tetorit 2019 ishte e pritshme. Humbja ishte e pritshme për dy arsye kryesore, e para, nga konsumimi i gjatë në pushtet dhe e dyta nga satanizimi që i është bërë në vazhdimësi e edhe në fushatë nga të gjitha partitë...
Lajme

Lumir Abdixhiku tregon se cila ministri duhet t’i takojë LDK’së

Kandidati për deputet i LDK-së Lumir Abdixhiku, ka thënë se me Vetëvendosjen përshtaten në shumë pika. Ndërsa flet edhe për pozitat qeveritare të cilat LDK-ja i synon specifikisht. Megjithatë kur flet për ndarje të pozitave qeveritare pas krijimit të mundshëm të një qeverie, Abdixhiku thotë se diplomacia është ajo që...
1 4 5 6
Page 6 of 6