archive9 Tetor, 2019 - 15:45

Lajme

Reagon Gjuriq: Prishtina duhet të “fluturojë” nga UEFA dhe FIFA

Pasi skuadrës së Crvena Zvezdas iu ndalua hyrja në Kosovë për ta luajtur ndeshjen e Kupës së Serbisë me Trepçën, shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se Kosova duhet të përjashtohet nga UEFA dhe FIFA. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën...
Lajme

Nisi edicioni i dytë i Panairit Vjeshtor të Librit AAB 2019

Nga sot deri më 12 tetor 2019, Kolegji AAB do të jetë nikoqir i rreth 50 shtëpive botuese nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia e Veriut, Gjermania, Franca, etj. në kuadër të edicionit të dytë të Panairit Vjeshtor të Librit AAB 2019. Në ceremoninë hapëse të këtij edicioni, Prorektori për Kërkim Shkencor...
Fun

Presidenti gaboi një fjalë: Punëtorë për inati shkojnë ‘nudo’ në punë

Gjatë një fjalimi të tijin Presidenti i Bjellorusisë Aleksander Lukashenko në vitin 2016 kishte ngatërruar fjalët zhvillim dhe zhveshje, dhe kjo kishte mjaftuar që një kompani të tallej me të, dhe të shkonin të gjithë punëtorët pa rroba në punë Asnjë rrobë, madje as të brendshme. Kështu kanë vajtur dhjetra...
Lajme

Vuçiqi merr dhuratë fjalorin e gjuhës shqipe, e poston në Instagram

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq mori sot dhuratë një fjalor në gjuhën shqipe nga gazetari shqiptar, Idriz Seferi. “Për ekselencën e tij, presidentin Aleksandër Vuçiq, fjalorin tim personal për të kuptuar më mirë në të ardhmen sesa në të kaluarën” – shkruan ai në dedikim, në fjalorin që i dha gjatë...
Lajme

Djali i Adem Demaçit me kërkesë për Thaçin e Kurtin

Shqiptar Demaçi, djali i veprimtarit të çështjes kombëtare, Adem Demaçit që së fundmi ishte pjesë e listës së PDK-së për deputet, ka folur për aktualitetin politik pas zgjedhjeve. Përmes një postimi në Facebook, ka thënë se zgjidhja është pajtimi mes vete. Ai ka kërkuar edhe pajtimin mes presidentit të vendit,...
Lajme

Grenell me të mbërritur në Kosovë: E dua ketë vend!

I dërguari Special i Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell i ka thënë Klan Kosovës se po ndihet shumë mië dhe e do Kosovën. Në këto momente, Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin,...
ShowBiz

Dy modelet e ‘Gecjan Fashion Group’ pjesë e spektaklit më të madh në Turqi

Sukseset e ‘Gecjan Fashion Group’ dhe producentit Ilir Geci nuk kanë të ndalur. Pasi e kanë pushtuar tash e disa vite tregun shqiptar, modelet e’Gecjan Fashion Group’ këtë vit do të marrin pjesë në spektaklin më të madh ‘Istanbul Altin Zambak’, shkruan AlbanienShow Në këtë spektakël këtë vit shqiptarët i përfaqësojnë dy...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6