archive9 Tetor, 2019 - 20:14

Interesante

Zgjedhet ”Miss Lopa 2019” në Ferizaj

Në hapësirat e tregut të kafshëve në Ferizaj, për herë të parë është mbajtur Panairi i Gjedhëve organizuar nga grupi lokal i veprimit “Bifurkacioni” në bashkëpunim me ”Iniciative for Kosova Community” dhe komunën e Ferizajt, i cili synohet të bëhet tradicional. Me këtë rast, Drejtori i Bujqësisë Burim Bajrami, tha...
Lajme

Kadri Veseli takon kryetarët e degëve dhe shtabeve zgjedhore të PDK-së

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot kryetarët e degëve të PDK-së dhe shefat e shtabeve zgjedhore, për të diskutuar për procesin e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit. Kryetari Veseli gjatë këtij takimi ka vlerësuar lart angazhimet dhe performancën e degëve dhe aktivistëve që kontribuan në...
Lajme

Kjo është 15-shja më e votuar e Vetëvendosjes në Gjilan

Në zgjedhjet e 6 tetorit Lëvizja Vetëvendosje ka dalur partia e parë në nivel vendi. Të dielën, partia e Albin Kurtit ka dalur e para edhe në Gjilan duke marrë 39,75% ose 17 mijë e 864 vota. Listës së kandidatëve më të votuar i prin Albin Kurti me  14 mijë...
Lajme

Kurti pas takimit me Grenell: Përmbajtja e marrëveshjes me Serbinë më e rëndësishme sesa afati për arritjen e saj

Sot, në Ambasadën e re të SHBA-së në Prishtinë, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe anëtari i kryesisë, Glauk Konjufca, u takuan me Ambasadorin Amerikan në Gjermani, Richard A. Grenell dhe Ambasadorin Amerikan në Kosovë, Philip S. Kosnett, bën të ditur Vetëvendosja përmes faqes zyrtare në Facebook. “Ambasadori Grenell...
1 2 3 4 6
Page 2 of 6