archive9 Tetor, 2019 - 23:47

Lajme

Këshilltari i Kadri Veseli jep lavdata të mëdha për Albin Kurtin

I ftuar në “Arena” në RTV Ora, këshilltari i Kadri Veselit, kryetarit të PDK në Kosovë, Adri Nurellari, ka çuditur me deklaratat e tij, teksa ka “shpërthyer” në vlerësime për kreun e Vetëvendosjes Albin Kurti, edhe pse PDK është partia që është më kundërshtare me VV. Nurellari: Albin Kurti nuk...
Lajme

Kurti: Në parim, LDK’ja ka pranuar të ketë koalicion

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për Kryeministër të Kosovës, tha në “Opinion” se Lidhja Demokratike e Kosovës ka pranuar në parim të hyjë në koalicion me ta për krijimin e qeverisë së re. “Në parim kanë pranuar që të kenë koalicion me ne. Kanë pranuar që...
Interesante

Zgjedhet ”Miss Lopa 2019” në Ferizaj

Në hapësirat e tregut të kafshëve në Ferizaj, për herë të parë është mbajtur Panairi i Gjedhëve organizuar nga grupi lokal i veprimit “Bifurkacioni” në bashkëpunim me ”Iniciative for Kosova Community” dhe komunën e Ferizajt, i cili synohet të bëhet tradicional. Me këtë rast, Drejtori i Bujqësisë Burim Bajrami, tha...
1 2 3 5
Page 1 of 5