archive8 Tetor, 2019 - 15:47

Lajme

Kaq vota mori Geta Beqa në Gjilan e Podujevë

Kandidatja për deputet nga radhët e PDK-së, Gentiana Beqa Ahmeti, njëherësh edhe ‘bodybuildere’ e suksesshme e Kosovë e cila në këto zgjedhje ka marrë vetëm 154 vota vetëm në dy komuna. Në komunën e Podujevës ka marrë vetëm 54 vota kurse në komunën e Gjilanit 100 vota, shkruan Insajderi. Geta...
Lajme

Përfundon numërimi i votave, ky është rezultati

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka numëruar 100 për qind të votave të rregullta për zgjedhjet nacionale të 6 tetorit. Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 202.968, vota apo 25,48%. Lidhja Demokratike e Kosovës ka 197.702 vota, apo 24,82%, Partia Demokratike e Kosovës ka 169.211, apo 21.24%. Koalicioni AAK-PSD ka marrë 92.149 vota...
Lajme

Ky është numri i votave që Dardan Molliqaj mori në Deçan

Koalicioni AAK-PSD doli partia e parë në Komunën e Deçanit. Partia e Ramush Haradinajt dhe Shpend Ahmetit arritën që t’i merrnin mbi 10 mijë vota. Mirëpo, si qëndron lista e këtij koalciioni? Dardan Molliqaj nuk qëndron aq mirë me vota. Në listën e siguruar nga Indeksonline del se Molliqaj ka...
Lajme

Kurti takohet me Kosnettin, ia tregon planin për dialogun me Serbinë

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka takuar ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Philipp Kosnett, në kohën kur numërimi i votave të zgjedhjeve të 6 tetorit po shkon drejt fundit e VV-ja po i afrohet fitores. Në këtë takim, sipas njoftimit nga VV-ja, Kosnetti ka shprehur kënaqësinë për mbarëvajtjen e procesit...
Lajme

Mbeten vetëm 0.26% të votave pa u numëruar, ky është rezultati

Mbeten vetëm 0.26% të votave pa u numëruar, ky është rezultati Lëvizja Vetëvendosje vazhdon të qëndrojë në vendin e parë, kur kanë mbetur vetëm edhe 0.26% të votave pa u numëruar. Partia e Kurtit ende i prinë garës me 25.50% të votave. Ajo ndiqet nga LDK-ja me 24.82%, PDK-ja vazhdon...
Lajme

Sipas mediave në Kosovë: Rinumërohen votat e zgjedhjeve? (Dokument)

Disa dokumente që i ka sigurar Indeksonline, pretendon se votat do të rinumërohen, gjithmonë sispas Indeksonline e cila ka sigurar disa dokumente Republika e Kosovës pritet që të shkojë në rinumërim të votave, si pasojë e parregullsive të shumta të krijuara pas shpalljes së rezultateve. Indeksonline mëson se organi përgjegjës...
Lajme

NISMA kërkon rivotim në ketë vend, kanë ndodhur parregullsi të mëdha

NISMA për Kosovën ka kërkuar nga Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) që fshati Runik i Skënderajt të shkoj në rivotim, me arsyetimin se kanë ndodhur parregullsi gjatë procesit të votimit në zgjedhjet e së dielës së kaluar. Sipas burimeve të “Front Online”, nëse aprovohet kërkesa e tyre për...
Lajme

Tri gra e rrahin një grua tjetër në Prishtinë: E bëjnë për spital

Policia e Kosovës ka arrestuar tri gra te rruga ‘B’ në Prishtinë, pasi që dyshohet se e kanë rrahur një tjetër. Përmes raportit 24 orësh, bëhet e ditur se viktima ka pësuar lëndime trupore dhe për këtë ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, të dyshuarat pas intervisitimit janë...
Lajme

Pas humbjes, vjen dorëheqja e parë nga PDK’ja

Pas shpalljes së rezultateve brenda subjektit të PDK-së, kandidati për deputet i kësaj partie, Mustafa Grainca, ka dhënë dorëheqje nga strukturat udhëheqëse të PDK-së në Ferizaj. Përmes një deklarate të shkruar, Grainca ka pranuar se qytetarët nuk e kanë pranuar si të denjë për të qenë deputet i Kuvendit të...
Lajme

Kërkohet largimi i Mentor Shalës nga RTK’ja

Përmes një peticioni qytetar është duke u kërkuar largimi nga puna i drejtorit të RTKlive, Mentor Shala. Kjo për shkak se Shala, ka lëshuar kritika të ashpra për partinë fituese të zgjedhjeve të djeshme, Lëvizjen Vetëvendosje. Në një postim të tijin në Facebook, të cilin pas një kohe e ka...
Lajme

Flet Isa Mustafa, tregon a do të ketë bisedime për koalicion me Vetëvendosjen

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit është fituesja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. LDK’ja e Isa Mustafës, doli e dyta në këto zgjedhje, edhe pse rezultatet ende nuk janë zyrtare. Këto dy parti nuk arritën të bëjnë një marrëveshje parazgjedhore, mirëpo patën thënë se pas rezultatit...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6