archive8 Tetor, 2019 - 18:23

Lajme

Jovanoviq: Kurti nuk është kërcënim për Serbinë, por një shans

Kryetari i Partisë Liberal Demokratike të Serbisë, Çedomir Jovanoviq ka thënë se rezultatet e zgjedhjeve në Kosovë janë një shprehje e nevojës për të rifreskuar skenën e brendshme politike në Kosovë, por edhe në marrëdhëniet me Serbinë. Sipas tij, Kosova ka treguar një shkallë të lartë të kulturës demokratike në...
Lajme

Ja sa vota morën kandidatët e PSD’së në Deçanin e Haradinajt

Komuna e Deçanit njihet si bastion i Aleancës për Ardhmerinë e Kosovës (AAK). Në zgjedhjet e 6 tetorit, AAK-ja ishte në koalicion me Partinë Socialdemokrate, ku edhe arritën që të dalin të parët duke grumbulluar mbi 10 mijë vota në këtë komunë. Mirëpo, sa i ndihmojë koalicioni kandidatëve të PSD-së...
Lajme

Këta janë kandidatët e PDK’së më të votuar në Prishtinë

Kandidati për kryeministër i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka dalë më i votuari në Komunën e Prishtinës, në zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit. Një listë e kandidatëve më të votuar të PDK-së në Prishtinë, të cilën e ka siguruar Insajderi, tregon se Kadri Veseli ka arritur të marrë...
ShowBiz

Më në fund del hapur, Arbana Osmani publikon foto me të dashurin

Ka qenë muaji shkurt i këtij viti, kur u surprizuan të gjithë teksa u rrefye një histori dashurie që gati-gati ishte e pabesueshme. Bëhej fjalë për Arbana Osmanin, e cila deri në momentin e lajmit, nuk dihej publikisht që ishte divorcuar nga ish-bashkëshorti. Sot, Arbana e ka publikuar në instagram...
ShowBiz

Fero, tallet publikisht me Unikkatilin, Noizyn e S4MM-in

Ai nuk ka të ndalur me ‘çudirat’ e tij. Reperi Fero ka hedhur në Instagram disa video ku shihet duke bërë shaka me reperët e tjerë shqiptarë, shkruan Syri Kosova. Fillimisht, për Unikkatilin tha se punon në një piceri. Pastaj, bëri shaka me Noizyn dhe S4MM duke përdorë fjalor të...
Lajme

Mogherini dhe Hahn: Sa më shpejtë të formohet Qeveria e re në Kosovë

Përfaqësuesja në detyrë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, dhe Komisionari për Zgjerim, Johannes Hahn, kanë folur për zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit në Kosovë. Ata kanë thënë se procesi ka qenë i qetë dhe i rregullt. Hahn dhe Mogherini theksuan se presin formim...
Lajme

Reagon Albulena Haxhiu pas kërkesave për rinumërim të votave

Kandidatja për deputete nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se subjektet që nuk kanë marrë mbështetjen nga qytetarët, tentojnë të gjejnë shpëtim nga rinumërimi. Sipas saj, qytetarët kanë folur me 6 tetor dhe vullneti i tyre do të jetësohet. “Qëndroni të qetë, mos u shqetësoni. Ne kemi personat përgjegjës që janë...
1 2 3 4 6
Page 2 of 6