archive8 Tetor, 2019 - 23:24

Lajme

Bekë Berisha: Kam me ja nxi jetën Albin Kurtit

Anëtari i AAK-së, Bekë Berisha ka folur për rolin e deputetëve të partisë së tij kur të krijohet Qeveria e Kosovës. Ai tha në RTK se edhe nëse partia e tij nuk e ndjek ai do të përkujdeset që t;ia përmedn secilin veprim per t’ia kujtuar se nuk është e...
Lajme

Mësohet sa vota mori kampionja e fitnesit

Janë publikuar disa nga listat me votat që kandidatët për deputetë kanë marrë nëpër komunat e Kosovës. Lajmi.net ka arritur të sigurojë listën me kandidatët e PDK-së për deputetë në Gjilan, shkruan lajmi.net. Kampionja botërore e fitnesit, Gentiana Beqa nga Partia Demokratike e Kosovës ka marrë 100 vota në Gjilan....
Lajme

Time Kadrijaj, femra më e votuar në AAK

Ndonëse jo zyrtarisht nga KQZ-ja, tashmë janë mësuar disa nga votat që kandidatët për deputetë kanë marrë në zgjedhjet e 6 tetorit. Edhe në këtë legjislaturë, garës për t’u bërë sërish deputete i hyri edhe Time Kadrijaj. Indeksonline mëson Kadrijaj është një nga femrat më të votuara në AAK. Madje...
Lajme

Eskalon Fisnik Ismaili: Sali Zybes ja q*jm kularin e nanës

Ish-deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje dhe së fundmi i Partisë Socialdemokrate, Fisnik Ismaili, me ofendime i është kundërpërgjigjur Sali Zybës së VV’së, i cili e paralajmëroi Shpend Ahmetin se do të largohet nga kryetari i Prishinës dhe se duhet ta zgjedh një vend ku të ikë, si ish-kryetari i Kaçanikut, Xhabir...
Lajme

Ky është personi që thotë se ia siguroi fitoren Albin Kurtit

Vetëvendosje ka dalë fituese e zgjedhjeve të parakohshme që u mbajtën të dielën në Kosovë. Shkumbin Demolli, personi që ishte pjesë e partisë së Milaim Zekës e më pas që kaloi në Vetëvendosje, thotë se kësaj të fundit ia siguroi mbi 5 mijë vota, shkruan lajmi.net. Madje përmes një postimi...
Lajme

PDK gjobitet me mbi 100 mijë euro

Rreth 360 mijë euro gjoba janë shqiptuar ndaj partive politike për shkelje të ndryshme gjatë procesit zgjedhor. Partia e cila prinë me shumën më të madhe të gjobës është Partia Demokratike e Kosovës, ndërkaq LDK radhitet e dyta në këtë listë. Mul Desku nga Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Pareshtresa...
1 2 3 6
Page 1 of 6