archive7 Tetor, 2019 - 17:42

Lajme

Arbana Xharra- Kurtit: Mos na instaloni rryma islamiste dhe erdoganiste!

Arbana Xharra dhe partia e saj PDK kanë pësuar debakël ata tashmë kanë kaluar në opozitë. Edhe kësaj here nuk shihet se e ka ndalur mllefin ndaj Lëvizjes Vetëvendosje duke e shquar atë si “fabrikë e promovimit të islamistëve dhe Erdoganistëve”, shkruan Gazeta Mejdani Postimi i plotë nga Arbana Xharra:...
Lajme

Presidenti Thaçi i lumtur të marr pjesë në Paradën e Krenarisë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë në një konferencë se është i lumtur që do të marr pjesë në Paradën e Krenarisë e cila mbahet me 10 tetor në Prishtinë. Thaçi ndër të tjera ka shtuar se zgjedhjet e 6 tetorit treguan forcën e demokracisë, por liria...
Lajme

Flet Lutfi Haziri: Tregon a do të ndodh koalicioni me Vetëvendosjen!

Ka përfunduar numërimi i votave nga Komisioni Qendror Zgjedhor për zgjedhjet e 6 tetorit, duke përjashtuar këtu votat me kusht dhe ato të diasporës. Nga rezultatet e deritashme Lëvizja Vetëvendosje është duke udhëhequr edhe pse me një diferencë të vogël me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Befasia e rezultateve ishte në...
Lajme

Një ditë pas zgjedhjeve, Ramushi ngjitet në mal

Ramushi ngjitet në Bjeshkë, një natë pasi humbi në zgjedhje Viber IconINDEKSONLINEE Hënë, 07 Tetor 2019 16:15 Pas zgjedhjeve të 6 tetorit, ish-Kryeministri i Kosovës , Ramush Haradinaj pasi kishte humbur zgjedhjet nga kolicioni i formuar i Aleancës për Ardhëmërinë e Kosovës dhe Partisë SocialDemokrate me vetëm 90.571 vota ose...
Lajme

AAK’së i ndodh e papritura, del e treta në bastionin e saj

Lëvizja Vetëvendosje ka dalë e para edhe në komunën e Obiliqit. Kjo parti ka arritur të marrë 2947 vota ose 25.11 për qind. Pas saj radhitet LDK, e cila ka marrë 2494 vota ose 21.25 për qind, AAK-PSD 2235 ose 19.04 për qind, PDK me 2151 vota ose 18.33 për...
Lajme

Sami Lushtaku flet për rezultatin e zgjedhjeve

Sami Lushtaku nga Partia Demokratike e Kosovës (LDK), Sami Lushtaku, ka thënë se zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit nuk kanë dhënë rezultatet që ai e ka pritur. Ai ka shtuar se atëherë kur sovrani vendos ndryshe, politikanët duhet plotësisht ta respektojnë vullnetin e tij. “Dua të falënderoj qytetarët e Drenicës...
Lajme

Milaim Zeka: Fitorja e Albin Kurtit i ka çmendur kundërshtarët e tij

Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës (PEK), Milaim Zeka, ka komentuar rezultatin e partisë së tij. Zeka në një prononcim për Telegrafin ka folur edhe për fitoren e LVV-së, sipas numërimit të votave deri më tani nga KQZ. “E para PEK-u nuk ka pasur komisionerë askund. E dyta mendoj që...
Lajme

Bajrush Morina: Ja pse e LDK’ja nuk doli e para

Njohësi i çështjeve politike në vend Bajrush Morina thekson se LDK u vonua me nomin e Vjosa Osmanit. Morina thekson se nëse ky subjekt politik do ta kishte nominuar 1 vit më pare Vjosën sot LDK do te kishte edhe Prishtinen edhe Kosoven! Gjithcka qe vjen me vonese eshte e...
1 2 3 4 5 7
Page 3 of 7