archive7 Tetor, 2019 - 22:06

Interesante

Në qytetin shqiptar arabët po ndërtojnë resort 1 miliard euro

Projekti “Mavrijan Luxury Resorts” ishte prezantuar në korrik, ndërsa këtë muaj në Ulqin duhet të vijnë investitorët e interesuar nga Katari dhe Egjipti. Loro Nrekiq, kryetari i Ulqinit, tregoi se komuna shumë shpejtë do të gjejë investitorë për ndërtimin e kompleksit turistik Mavrijan. Kryetari ka paralajmëruar se në gjirin e...
Lajme

Vizita e parë e Kurtit pas fitores, shkon te Mikullovci

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje i cili edhe sipas rezultateve të para është fitues i zgjedhjeve parlamentare, ka vizituar sot ish deputetin e LVV-së, Adem Mikullovcin. Kjo është bërë e ditur përmes një postimi në facebook në faqen e Adem Mikullovcit. “Në ditën e parë të fitores së madhe në zgjedhje,...
Lajme

Vetëvendosje i kërkon dorëheqje Lutfi Hazirit pas rezultatit në Gjilan

Kandidati për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje, Ismajl Kurteshi ka kërkuar zgjedhje lokale në Gjilan pas shpalljes së rezultateve për zgjedhjet parlamentare. Kurteshi në një lidhje direkte për “Dossier D” në RTV Dukagjini ka thënë se me fitoren e thellë të Vetëvendosjes në Gjilan ndaj LDK-së, kryetari Lutfi Haziri nuk ka...
Lajme

Haxhiu: Taksa 100% do të hiqet

Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se qeveria e udhëhequr nga kjo parti do të zëvendësojë tarifën ndaj mallrave serbe me reciprocitet të plotë ndaj Serbisë. Ajo ka thënë se me Serbinë në dialog s’do të lejojnë asnjëherë të flitet për çështjet e brendshme të Kosovës. “Për tarifën kemi...
Lajme

Borell kërkon heqjen e taksës, paralajmëron vizitë në Prishtinë

Josep Borell do të pasojë Federica Mogherinin në pozitën e Përfaqësuesit të Lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri. Borell gjithashtu pritet që të jetë edhe kryenegociator në dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Se do të trajtojë bisedimet Prishtinë-Beograd me përparësi dhe me shumë konsideratë e ka...
Lajme

Rexhep Qosja: Fitorja e Albin Kurtit sjell shpresë për gjithë shqiptarët. Bashkim i Kosovës me Shqipërinë

Akademiku shqiptar, autoriteti moral i shqiptarëve, këtej e andej kufirit, Rexhep Qosja dy ditë para zgjedhjeve shkroi editorialin “Zgjedhjet e parakohshme dhe kriza e vlerave”, ku tregoi votën dhe besimin te Vetëvendosja. Sot, një ditë pas fitores se Albin Kurtit, profesor Qosja tregon pritshmërinë e tij nga një qeveri vetëvendosëse,...
1 2 3 7
Page 1 of 7