archive6 Tetor, 2019 - 18:30

Lajme

Nusja me vello voton

Kjo e diel e 6 tetorit 2019 është e veçantë, por edhe aq e tensionuar për shumë kë. Për dikë në mbarë botën sot mund të jetë ditë e zakonshme, disa mund të festojnë, por e gjithë Kosova është në zgjedhje. Mirëpo po në këtë ditë zgjedhjesh disa kanë zgjedhur...
Lajme

Prizren: Dyshohet për manipulim votash

Sot kur po zhvillohet procesi zgjedhor për Kuvendin e Kosovës, dyshohet për një keqpërdorim me vota në Komunën e Prizrenit. Një lexues (emër i njohur për redaksinë) e ka xhiruar një video ku po dyshohet se persona të panjohur kanë bërë manipulim me vota. Ashtu siç po shihen, janë disa...
ShowBiz

Arta Nitaj e ‘voton votën’, kryen obligimin qytetar

Arta Nitaj e ka treguar se tashmë ka votuar në zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare që po mbahen në vend. Aktorja dhe moderatorja e njohur ka treguar përmes një fotografie që e ka kryer obligimin e saj qytetar, shkruan Indeksonline. E votum votën”, ka shkruar Nitaj përkrah imazhit. Kujtojmë që përveç...
ShowBiz

Arta Bajrami tregon se për kënd ka votuar

Këngëtarja e njohur shqiptare, Arta Bajrami, e ka kryer po ashtu obligimin e saj qytetar, ka votuar. Ajo e ka publikuar një foto në Instagram pranë të cilës ka treguar se ka votuar për të mirën e vendit dhe i ka ftuar edhe të tjerët që të dalin e të...
Lajme

Përleshen komisionerët në Komunën e Gjakovës

Përleshen dy komisionerë në komunën e Gjakovës. Në Komunën e Gjakovës teksa po mbahen zgjedhjete parakohshme, janë konfrontuar dy komosionerë. Sipas prokurores, Mona Sylaj, e cila po vëzhgon procesin në këtë komunë, procesi zgjedhor është duke shkuar në rregull dhe pa asnjë problem në përjashtim të rastit të komosinerëve. Rasti...
Lajme

Voton edhe Lutfi Haziri

Kryetari i Gjilanit nga radhët e LDK-së, Lutfi Haziri ka votuar para pak minutave në shkollën ‘Abaz Ajeti’. Haziri bashkë me gruan e tij dhe vajzat kanë kryer obligimin qytetarë, përderisa duhet përkujtuar që nga partia e tij kandidate për kryeministre të vendit është Vjosa Osmani. Deri më tani në...
Lajme

Kush është votuesi i veçantë i Suharekës?

Suhareka ka një votues të veçantë – atë me një kromozom më tepër. Ai ishte i shoqëruar nga vëllai i tij i cili tha se pret më shumë nga këto zgjedhje https://www.facebook.com/540888899289642/posts/2860321127346396/...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6