archive6 Tetor, 2019 - 20:32

Lajme

Lutfi Haziri: LDK’ja fituese – kemi shënuar rezultat të thellë

Shefi i Shtabit Zgjedhor të LDK-së, Lutfi Haziri, në një konferencë për media ka thënë me bindje se LDK-ja është fituese e zgjedhjeve. “Sipas mostrave që i kemi marrë nga Qendrat e Votimit dhe pas përpunimit të tyre nga ana e stafit profesional, LDK-ja është parti fituese e këtyre zgjedhjeve....
Lajme

Kosnett i kënaqur me numrin e madh të votuesve

Philipp Kosnett, Ambasador i Amerikës në Kosovë, është shprehur i kënaqur me rritjen e numrit të qytetarëve që shfrytëzuan të drejtën për votë në zgjedhjet e sotme për Kuvendin e Kosovës. Çfarë dite e mrekullueshme – i lumtur të shoh kaq shumë nga ju që votoni – kjo dëshmon përkushtimin...
Lajme

Kadri Veseli: Pas dy orësh, PDK nis festën në shesh

Partia Demokratike e Kosovës e ka shpallur veten fituese të zgjedhjeve parlamentare, dhe për këtë do të festojnë në një nga sheshet e kryeqytetit. Këtë e ka bërë të ditur kandidati për Kryeministër të Kosovës nga PDK, Kadri Veseli. Veseli për Klan Kosovën ka thënë se festa e tyre nis...
Lajme

“Vetëvendosja është partia e dytë”, thotë Lutfi Haziri

Shefi i shtabit zgjedhor të LDK-së, Lutfi Haziri, tha para gazetarëve se LDK është e para në zgjedhje. Sipas tij, Lidhja Demokratike e Kosovës, ka një përparësi ndaj Lëvizjes Vetëvendosje. “LDK e ka një përparësi dhe një udhëheqje ndaj Vetëvendosjes, si parti e dytë”, tha Haziri, transmeton Gazeta Sinjali. “Do...
Lajme

Deda: Vetëvendosje dhe LDK’ja kanë përgjegjësi historike

Ilir Deda, ish-deputet i Kuvendit të Kosovës ka thënë se VV-ja dhe LDK-ja kanë përgjegjësi historike të përbashkët për ndryshim qeverisës, pas publikimit të disa Exit-Polleve që nxjerrin VV-në të parën e LDK-në të dytën. Sipas tij, me zgjedhjet e sotme, qytetarët hapën kapitull të ri për vendin. “Qytetarët e...
Lajme

Haradinaj e pranon humbjen i pari

Kandidati i koalicionit AAK-PSD, Ramush Haradinaj, ka qenë i pari që ka dalë në konferencë për media duke e pranuar humbjen në zgjedhjet e sotme parlamentare. Haradinaj ka përmendur vetëm rritjen e partisë së tij, duke e pranuar në mënyrë jodirekte humbjen, ndonëse para zgjedhjeve deklarohej si fitues, shkruan Gazeta...
Lajme

Vetëvendosje nis festën e fitores

Në qendër të qytetit të Mitrovicës Vetëvendosje veçse ka filluar festën, raporton Gazeta Express. Tash kur kanë filluar të dalin rezultatet e para nga Exit Polli derisa në to VV del në vend të parë, VV në Mitrovicë ka filluar festën. Pamje nga vendi i ngjarjes:...
Resul Sinani
Lajme

Sinani: Rezultati i vërtetë, është brenda kutive të votimit

Pas mbylljes së vendvotimeve dhe publikimit të rezultateve nga Exit Poll-et nga disa media në vend, ka reaguar kandidati për deputet i AAK-PSD. Ai ka uruar qytetarët për zgjedhje fer dhe korrekt, ndërsa ka thënë se rezultati i vërtetë i zgjedhjeve është brenda kutive të votimit. Postimi i plotë i...
Lajme

PDK’ja shpall fitoren

Pesëmbëdhjetë minuta pas mbylljes së qendrave të votimit, PDK-ja e ka shpallur veten fitues të zgjedhjeve të parakohshme. Abelard Tahiri, ka thënë në një konferencë për medie, se ata prijnë me një diferencë të vogël ndaj partisë së dytë, derisa nuk ka treguar se cila është kjo parti, raporton KTV....
Lajme

Exit Poll-i nga TV Dukagjini, Vetëvendosje është fituesja

Mbi 1 milion e 937 mijë e 869 qytetarë me të drejtë vote sot patën mundësinë që të votojnë për subjektin e tyre të preferuar dhe pesë kandidatët për deputetë në përbërjen e ardhshme të parlamentit të Kosovës, transmeton Korrespodenti. Të dielën, më 6 tetor, qytetarët me të drejtë vote...
1 2 3 4 6
Page 2 of 6