archive6 Tetor, 2019 - 23:46

Lajme

Resul Sinani, i pari që ia uron fitoren Vetëvendosjes!

Deri më tani janë numëruar rreth 83% e votave dhe Lëvizja Vetëvendosje është duke kryesuar me më së shumti vota, 26%, e ndjekur nga LDK me 25%. Kandidati i AAK'së për deputet, Resul Sinani, është i pari nga politikanët që i ka uruar fitoren VV'së. Postimi i plotë i Sinanit...
Lajme

Pas fitores flet Albin Kurti: Me LDK do ta bëjmë koalicionin

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes Albin Kurti ka deklaruar që e ka pritur fitoren e stome në zgjedhje. Albin Kurti, ka deklaruar që Vetëvendosje si partner për të formuar qeverinë e sheh Lidhjen Demokratike të Kosovës, raporton AlbanienShow ‘Po LDK është partia me të cilën pritet që ne të formojmë qeverinë...
Lajme

Albin Kurti e fiton komunën e parë!

Subjekti politikë Lëvizja Vetëvendosje ka arritur të dal e para në qytetin e Kaçanikut. Pas numrimit të të gjitha votave, partia e Kurtit ka dal e para me 5164 vota, shkruan Indeksonline. Edhe pse ka shumë vite që PDK udhëheq në këtë komunë, ajo ka arritur të siguroj vetëm vendin...
Lajme

“Asgjë s’ka përfunduar sa i përket rezultateve”

Dardan Molliqaj nga koalicioni AAK-PSD ka thënë se akoma s’ka përfunduar asgjë sa i përket rezultateve në zgjedhjet e 6 tetorit. Në një postim në Facebook, ai ka thënë se “asnjë rezultat nuk do të na lëkundë në përpjekjet tona për një Kosovë sovrane me demokraci, zhvillim dhe liri”. “Ju...
Lajme

Numërohen gjysma e votave, mësoni rezultatin

Janë numëruar tashmë gjysma e votave.Rezultati preliminar po ndryshon kohë pas kohe, shkruan GazetaBlic.Deri më tani, kur janë numëruar 50%, po prin LDK-ja, kurse VV-ja është e dyta, por kjo e fundit ka rritur votat e saj dhe ka ngushtuar rezultatin. PDK-ja ndërkaq vazhdon të mbetet e treta.Mbetet të shihet...
Lajme

Numërohen mbi 45% e votave, kjo parti po udhëheq

Tashmë janë numëruar rreth 45% e votave të përgjithshme. Nga rezultatet e para preliminare është duke prirë Lidhja Demokratike e Kosovës me 25.26%, e pasuar nga Vetëvendosje me 24.44 duke vazhduar me PDK-në me rreth 22.61%,...
Lajme

Numërohen mbi 40% e votave, kjo parti po udhëheq

Janë numëruar tashmë 40% të votave.Rezultati po ndryshon çdo herë e më shumë, ku vetëm njëra po udhëheq, shkruan GazetaBlic.Deri më tani, po prin LDK-ja, kurse VV-ja është e dyta, por kjo e fundit ka rritur votat e saj dhe ka ngushtuar rezultatin. PDK-ja ndërkaq vazhdon të mbetet e treta.Mbetet...
Lajme

Numërohen 30% të votave, ja rezultati

Tani më janë numëruar rreth 30% të votave nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Tani për tani nga këto rezultate është duke prirë Lidhja Demokratike e Kosovës me 25.34% të votave, duke u pasuar nga Lëvizja Vetëvendosje me 23.06%dhe Partia Demokratike e Kosovës me 22.57, shkruan Insajderi....
1 2 3 8
Page 1 of 8