archive5 Tetor, 2019 - 15:41

Lajme

Sapo ndodhi: Aksident trafiku në Gjilan, vetura godet biçikletën

Ka ndodhur një tjetër aksident trafiku, këtë herë në qytetin e Gjilanit. Aksidenti ka ndodhur në mes të një veture dhe një biçiklete saktësisht në rrugën “Marie Shllaku”. Në video shihet një person i shtrirë në tokë i cili ishte duke e ngarë biçikletën kur u godit nga vetura derisa...
Lajme

Kosovari dëbohet nga Zvicra pas 40 vitesh

45 vjeçari duhet ta mbarojë vuajtjen e dënimit me burg jo më parë se në vitin 2021. Pas kësaj, ai duhet ta lëshojë edhe Zvicrën. Ai jeton në Zvicër prej afër 40 vitesh, nga koha kur, si fëmijë 5 vjeçar kishte ardhur këtu me nënën dhe motrën. Tash, kur ka...
Fun

Përsëritet misteri i fustanit të famshëm, tash, çfarë ngjyre ka kjo patike, dikush e sheh bardhë e pink, e tjerët tërkiz e hiri. Po ju?

Fustani i quajtur ndryshe ‘the dress’ bëri bujë nëpër rrjetet sociale për perceptimin ndaj ngjyrave tërësisht të ndryshme Mirëpo, pas debatit që ngjalli ky fustani, që përfshiu përdoruesit e internetit në gjithë botën, tashmë ka ngjallur një dilem e ngjashme që po shkakton të njëjtin reagim, shkruan Reporteri.net Perceptuesit e...
Lajme

Aksident në magjistralen Lipjan – Shtime, një i vdekur

Një person ka vdekur dhe dy të tjerë janë lënduar si pasojë e aksidentit që ka ndodhur rreth orës 11:50 në rrugën Lipjan-Shtime, njofton Klan Kosova. Këtë për klankosova.tv e konfirmoi Bajram Krasniqi, zëdhënës për media në Policinë e Kosovës. “Aksidenti ka ndodhur në ora 11:50, në rrugën Lipijan-Shtime, janë...
ShowBiz

Humbi shumë kilogramë, kaq e zjarrtë duket Blerona sot

Moderatorja e njohur ka bërë bujë me humbjen e kilogramëve. Blerona Zeqiri qysh në moshën e hershme ka qenë pjesë e ekranit televiziv, duke korrur suksese të shumta Ajo që shkruhet më shumë për të është pamja fizike, ku çdo herë Blerona shfaqet e mrekullushme duke i kushtuar rëndësi të...
Lajme

Veseli mori një tufe lule në tubim nga një e mitur, PZAP e denon

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa e ka dënuar Partinë Demokratike të Kosovës me gjoba në vlerë prej 5 mijë e 500 euro për shkelje të Kodit të Mirësjelljes dhe shkelje të Ligjit për Zgjedhjet e Përgjithshme, shkruan Gazeta Express. Buqeta me lule që mori nga një e mitur dhe...
Lajme

Gruaja nga Prizreni e rreh burrin, e bon ‘llom’

Policia e Kosovës ka njoftuar se një grua e ka sulmuar fizikisht një burrë i cili në ato momente ishte në gjendje të dehur. Siç ka bërë të ditur Policia e Kosovës, me vendim të prokurorit e dyshuara dërgohet në trajtim psikiatrik, viktima nuk kishte lëndime trupore, ndërsa rasti shkon...
Lajme

Aksident në Fushë Kosovë, përfshihen 4 vetura

Një aksident ka ndodhur para disa minutash në Fushë Kosovë. Fotografitë e dërguar në redaksinë Insajderi, shihet se në aksident janë përfshirë katër vetura, shkruan Insajderi. Në vendin e ngjarjes ka arritur Policia e Kosovës....
1 2 3 4 5
Page 3 of 5