archive5 Tetor, 2019 - 19:52

Lajme

Vuçiq lexon në gjuhen shqipe dhe e pyet gazetarin se a tha mirë

Gjatë një takimi me kandidatët e Listës serbe në Beograd, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka prezantuar një dokumenti nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë. Në një konferencë shtypi pas takimit me kandatët e Listës Serbe për zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit, Vuçiq ka thënë se në dorë mban...
Lajme

Valdete Daka ka një porosi për qytetarët që do të votojnë nesër

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të Kosovës që të dalin të votojnë në zgjedhjet e parakohshme nacionale të 6 tetorit. Ajo përmes një video-porosie në Facebook ka treguar për procedurat e votimit në procesin zgjedhor. Daka ka thënë se qytetarët...
Lajme

Donald Trump heq vizat për këtë shtet

SHBA ka hequr vizat për polakët, pas së cilës këta të fundit për një qëndrim biznesi ose turistik në Amerikë deri në 90 ditë tash e tutje nuk do të kenë nevojë për vizë, njoftoi presidenti Donald Trump. “Polonia është një vend me njerëz të shkëlqyeshëm. Ne kemi shumë amerikanë...
Lajme

Votimi në shkolla, a do të ketë mësim të hënën?

Nesër do të votohet për zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Kosovës. Sikur edhe herave tjera, edhe kësaj radhe votimet do të zhvillohen nëpër shkollat e Kosovës. Mirëpo, ato duhet të rikthehen në gjendjen normale të dielën pas përfundimit të procesit zgjedhor, në mënyrë që të mundësohet zhvillimi i mësimit...
Lajme

Aksident i tmerrshëm në këtë vend, 10 të vdekur

Dhjetë persona kanë humbur jetën si dhe shtatë të tjerë janë lënduar si pasojë e një aksidenti rrugor në Ialomita të Rumanisë. Aksidenti ka ndodhur në orët e para të mëngjesit kur një minibus dhe një kamion u përplasën në rrugën që lidhë Slobozia me Urziceni në Rumaninë lindore, shkruan...
1 2 3 4 5
Page 2 of 5